Skip to content Skip to footer

Inteligentny dom

W dobie nowoczesnych technologii poszukujemy i wprowadzamy automatyczne rozwiązania w każdej dziedzinie życia. Projektując nowoczesne wnętrza staramy się zapewnić sobie maksimum wygody i praktyczności, dlatego coraz więcej czynności robią za nas urządzenia i maszyny. Jak wyglądają dzisiaj inteligentne mieszkania?

Zegar sterujący jako centrum dowodzenia

W mieszkaniach coraz częściej w domach i mieszkaniach instaluje się rozwiązania sterowane automatycznie. Wśród takich rozwiązań są między innymi automatyczne włączniki światła, automatyczne rolety i żaluzje czy domofony. Zegar sterujący pozwala sterować urządzeniem.

Zegar czasowy sterujący to urządzenie pozwalające sterować rozwiązaniami czasowo, automatycznie. Zegary czasowe to jedne z najczęściej stosowanych rozwiązań do sterowania automatyką w domu. Zegar elektryczny czasowy pozwala zaprogramować się tak, aby w określonych godzinach lub odstępach czasu włączać lub wyłączać pewne funkcje.

Urządzenie pracuje w trybie ręcznym lub automatycznym. Posiada programowy punkt załączania i 16 cykli czasowych. Wszystko zależy od rozbudowanych funkcji urządzenia.

Bezpieczne i pewne urządzenie

Zegar czasowy służący do sterowania automatyką domową posiada najczęściej zasilanie awaryjne, przełączniki trybu pracy czy czerwoną diodę LED , która pozwala na wizualny podgląd czy przekaźnik jest włączony czy wyłączony.

Wbudowany akumulator zapewni podtrzymanie pamięci i wyświetlenie aktualnej godziny w przypadku zaniku napięcia w sieci. Urządzenie przystosowane jest do mocowania na szynie montażowej TH35 – zajmuje tyle miejsca, co mniej więcej 3 bezpieczniki.

Dzisiejsze wymagania stawiane przez nowoczesnych i wygodnych ludzi stawiają automatyczne i funkcjonalne rozwiązania na pierwszym miejscu. Chcemy wszystkim sterować automatycznie i mieć maksimum wygody. Dlatego zegary sterujące czasowe czy elektryczne to idealne rozwiązanie. Przede wszystkim rozwiązanie uniwersalne. Dzięki wielozadaniowości zegar czasowy jest w stanie obsłużyć wiele urządzeń i nadaje się do zastosowania w wielu funkcjach automatycznych. Nie tyko w zakresie włączania i wyłączania urządzeń, ale również zmiany częstotliwości czy intensywności pewnych funkcji. Na przykład natężenia światła czy dźwięku. Dobrze sprawdza się również we współpracy z odrębnymi urządzeniami, na przykład klimatyzacyjnymi.

Leave a comment