Osocze bogatopłytkowe jest głównie używane do redukcji zmarszczek na twarzy. Zabieg wykorzystujący tą metodę nazywany jest wampirzym liftingiem. Czym jest talasoterapia? Na czym polega?
Talasoterapia
Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest nazywana talasoterapią. Warto zaznaczyć, że nie jest to operacja chirurgiczna. Polega na wstrzyknięciu osocza w skórę pacjenta, co wpływa na jej odżywienie i rewitalizację. Osocze jest specjalnym preparatem krwiopochodnym wytwarzanym z krwi osoby, która zgłasza się na zabieg. Posiada specyficzne właściwości, pozwalające na procesy regeneracyjne dzięki czynnikom wzrostu i większą ilością płytek krwi.
Dla kogo zabieg?
Zabieg z użyciem osocza jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które chcą się pozbyć zmarszczek, ale cierpią także na uszkodzenia ścięgien i stawów. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto posiada nadwrażliwość na toksynę botulinową, czyli botoks. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozwala spłycić zmarszczki wokół oczu, w okolicach nosa, ust i czoła. Ponadto, może zredukować zmarszczki pojawiające się na szyi, dekolcie, czy na dłoniach. Okazuje się, że panowie także chętnie korzystają z takiego zabiegu. Dotyczy to głównie mężczyzn cierpiących na łysienie. Zabieg pozwala na pobudzenie procesu wzrostu włosów, wpływając także na ich gęstość.
Pożądane efekty
Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wymuszanie podziałów komórkowych na komórkach macierzystych. Dochodzi do stymulowania fibroblastów (komórek tkanki łącznej), które produkują kolagen. Skóra jest zatem odżywiona i mocno nawilżona. Jednym z aspektów związanych z zabiegiem jest również angiogeneza, która polega na tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych. Skóra jest jędrna, elastyczna i lepiej ukrwiona. Efekt zabiegu utrzymuje się około sześciu miesięcy, dlatego niejednokrotnie panie decydują się na jego powtórzenie.
Medycyna estetyczna wciąż się rozwija i wykorzystuje najnowsze technologie do pracy z pacjentem. Osocze bogatopłytkowe jest ratunkiem dla każdego, kto pragnie pozbyć się zmarszczek lub zwalczyć łysienie. Nie zawsze botoks jest dobrym rozwiązaniem, ponadto wywołuje pewne obawy w pacjentach. Alternatywą jest zatem zabieg z użyciem osocza bogatopyłkowego.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki