Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto mieć adwokata podczas sprawy rozwodowej?

Mówi się, że w dzisiejszych czasach rodzina przeżywa kryzys. Coraz więcej ludzi, nawet po wielu latach spędzonych razem, decyduje się na rozstanie. Nie zawsze jest ono rozstaniem w zgodzie, częściej bywa tak, że to jedna ze stron znajduje sobie nowego partnera, a druga cierpi porzucona. Rozwody w takiej atmosferze najczęściej nie przebiegają polubownie. Po wielu latach pojawia się potrzeba tak zwanego prania brudów oraz udowodnienia winy współmałżonka.

Adwokat Katowice

Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na pomoc adwokata podczas rozwodu. Sprawy rozwodowe rzadko przebiegają szybko i sprawnie, szczególnie jeżeli w grę wchodzi podział dużego majątku, na przykład luksusowego domu albo apartamentu, a w przypadku młodszych małżeństw – ustalenie opieki nad dziećmi. To chyba najbardziej sporne kwestie, która przytrzymują ludzi na sali sądowej dużo dłużej, niż to konieczne. To właśnie podczas tych etapów rozprawy sądowej jest również najwięcej emocji. Może być trudno wypowiadać się w swojej sprawie, kiedy żal i złość ściskają gardło.

Kancelaria adwokacka, adwokat Katowice

Posiadanie pełnomocnika, który będzie wypowiadał się w sprawie klienta podczas najtrudniejszych etapów rozprawy, to naprawdę dobry pomysł. Prawnicy słyną z opanowania i logicznego myślenia, wiedzą również, w którym momencie wyciągnąć asy z rękawa, tak by wszystko poszło po myśli klienta. Poza tym, czują również, kiedy nie da się już dłużej negocjować, a jedynym rozwiązaniem jest pójście na ugodę. Dobry prawnik z Katowic czy innego miasta na Śląsku, z pewnością będzie pomocny klientom podczas spraw rozwodowych.

Dobra kancelaria adwokacka na Śląsku

Śląsk to ogromna aglomeracja, w której żyją ponad dwa miliony osób. Nie dziwi zatem, że jest tam tak ogromne zapotrzebowanie na dobrego prawnika, radcę prawnego czy adwokata. Skuteczny prawnik z Katowic, który specjalizuje się w dochodzeniu praw klientów podczas spraw rozwodowych, to z pewnością cenny namiar. Warto zapisać sobie jego nazwisko lub numer telefonu w notesie, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy na jakimś etapie życia, nie trzeba będzie skorzystać z jego usług. Oczywiście, warto pamiętać również o tym, że prawnicy mogą być potrzebni również podczas spraw spadkowych, w których chodzi o jakiś większy majątek po bliskiej zmarłej osobie. Naprawdę zakres spraw, w których pomoc dobrego prawnika jest cenna, jest dużo szerszy i trudno wyczerpać go w jednym miejscu. Z pewnością jednak wielu zadowolonych klientów potwierdza, że bez pomocy prawnika nie udałoby się im wygrać sprawy w sądzie.

Więcej na stronie: http://www.remigiuszsoltys.pl/