Skip to content Skip to footer

Jak napisać dobre CV?

Jak napisać CV? – To często zadawane pytanie przez osoby poszukujące pracy. Tak naprawdę z CV upora się każdy. Jednak tylko niektórzy potrafią napisać dobre, a przede wszystkim profesjonalne CV. Jeżeli poznamy kilka wskazówek i porad, to pisanie CV wcale nie będzie takie ciężkie, a my zwiększymy swoją szansę na przyjęcie do pracy.

Przygotowanie


Zanim w ogóle zaczniemy się zastanawiać, jak pisać CV, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Zbierzmy informacje, które chcemy umieścić w naszym dokumencie. Poczytajmy o tym, co powinno znaleźć się w profesjonalnym CV. Zastanówmy się nad naszym umiejętnościami, znajomością języków obcych. Po prostu zbierzmy w całość wszystko, co chcielibyśmy umieścić w naszym życiorysie.

Przykucie uwagi pracodawcy


Możliwe, że pracodawca dostanie wiele, różnych CV, w tym jedno nasze. Dlaczego miałby wybrać akurat to naszego autorstwa? Jeżeli chcemy zaciekawić pracodawcę musimy napisać CV z pomysłem, oryginalne. Starajmy się, aby nasze CV przykuło uwagę pracodawcy, aby nie odrzucił go od razu, ale zaciekawiony przeczytał.

Długość CV


Pisząc CV nie przesadzajmy z jego długością. Jeżeli pracodawca otrzyma CV zawarte na 5 stronach, raczej nie będzie tego czytał. Nie idźmy też w drugą stronę, tzn. nie ograniczajmy naszego życiorysu do zupełnego minimum. Jak napisać CV odpowiedniej długości? Nie ma określonej długości idealnego CV. Z reguły 2 strony takiego dokumentu są w pełni wystarczające.

Ważne informacje


Jak pisać CV, wybierając najważniejsze informacje? Zastanówmy się, jakie wykształcenie, kursy, umiejętności które posiadamy mogą przydać się na danym stanowisku. Nie piszmy uniwersalnych CV, które możemy wysłać poszukując każdej pracy. Nasze CV powinno być napisane, konkretnie, pod dane stanowisko.

Błędy


Jak napisać CV ? – Na pewno bezbłędnie. Po zakończeniu pisania CV warto sprawdzić, czy nie popełniliśmy błędów. Wiadomo, że takie pomyłki zdarzają się każdemu, jednak nie prezentuje to nas w dobrym świetle. Sprawdźmy błędy dwa, a nawet trzy razy. Jest to szczególnie ważne, jeżeli aplikujemy o pracę, w której będziemy musieli pisać. Warto także, dać bliskiej osobie nasze CV do sprawdzenia.

Zdjęcie


Zdjęcie to nie obowiązkowy element CV. Jednak warto, aby profesjonalne CV takowe zawierało. Unikajmy zdjęć zrobionych na plaży, czy z imprezy. Przez takie zdjęcia pracodawca może nas źle odebrać. Wybierzmy wyraźne zdjęcie, na którym wyglądamy schludnie. Wygląd naszej fotografii powinien zależeć również od rodzaju pracy do której aplikujemy.

Więcej dowiesz się na stronie https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-napisac-skuteczne-cv/