Skip to content Skip to footer

Stomatologia w Szczecinie

Odpowiednia higiena zębów jest niesamowicie ważna nie tylko dla estetyki, ale również dla zdrowia pacjenta. Wiele osób jest przerażonych, podczas wizyty u dentysty. Aby zachować piękny uśmiech, trzeba pamiętać o tym, by odwiedzać swojego stomatologa przynajmniej dwa razy w roku.

Stomatologia w Szczecinie

Gabinet dentystyczny w Szczecinie cechuje się przede wszystkim profesjonalizmem i prawidłowym podejściem do pacjenta. Stomatologia mikroskopowa Szczecin pozwala na bezpieczne i komfortowe zajmowanie się skomplikowanymi przypadkami. Atrakcyjny wygląd jest niesamowicie ważny w dzisiejszych czasach. Stomatologia mikroskopowa jest w stanie dać ogromne możliwości diagnostyczne. Często problem jest niewidoczny na pierwszy rzut oka. Powiększenie za pomocą mikroskopu sprawia, że stomatolog może precyzyjnie zająć się problemem. Mikroskop jest również w stanie określić stan zęba i przygotować uzębienie pacjenta do leczenia.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe Szczecin jest to proces, który ma za zadanie usunąć zmienioną miazgę z kanałów zębowych lub z komory zęba. Cały proces leczenia odbywa się pod kontrolą mikroskopu. Prawidłowo wyleczony ząb może pozostać w jamie ustnej na długo. Zabieg jest konieczny gdy na zębie pojawi się duża próchnica. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Szczecin jest w stanie zapewnić prawidłowo wykonany zabieg bez uszkodzenia kości. Oprócz tego, zaletą tego zabiegu pod mikroskopem jest fakt, że wtedy dentysta ma możliwość szybciej zlokalizować problem. Stomatolog może wykorzystać mikroskop do wielu sytuacji podczas leczenia kanałowego. Wbrew temu, że pacjenci bardzo często boją się poddać takiemu leczeniu – zabieg wcale nie musi boleć, tym bardziej wtedy kiedy wykonywany jest pod mikroskopem. Mikroskopowa stomatologia jest bardzo dokładna, w ten sposób zyskujemy pewność, że stomatolog wyleczy naszego zęba prawidłowo. Cały zabieg może być wykonywany przy wcześniejszym znieczuleniu miejscowym, w ten sposób pacjent nie będzie odczuwał ewentualnego bólu. Nowoczesna stomatologia często pozwala na to, aby zabieg był wykonany już podczas pierwszej wizyty. Przed leczeniem kanałowym lekarz powinien wykonać prześwietlenie, a następnie podać znieczulenie – jeżeli pacjent sobie zażyczy. Podczas zabiegu dentysta czyści kanały. Oprócz tego wypełnia je specjalnymi preparatami.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Szczecin może trwać kilka godzin. Cena leczenia uzależniona jest od tego ile kanałów jest do wyleczenia oraz jak trudny jest zabieg dla stomatologa.