Skip to content Skip to footer

Aranżacja balkonu za pomocą donic wiszących

Urządzając balkon, warto zadbać o roślinność. Nie chodzi tu jedynie o kwiaty, ale również o pojemniki, w których będą umieszczone. Całość poprawi znacznie wygląd pomieszczenia i nada przyjemnej aury. Świetnie sprawdzą się w tym celu doniczki wiszące.

Doniczki na balkon – po co?

Trudno wyobrazić sobie estetyczny i klimatyczny balkon, na którym brak jest jakichkolwiek roślin. Zieleń i kolorowe kwiaty mogą dodać energii i świeżości, znacznie ożywiając i podnosząc wizualny walor otoczenia. Czas spędzony w tak urządzonym miejscu będzie znacznie przyjemniejszy i przyczyni się do lepszego wypoczynku. Ogromną rolę w całej kompozycji odgrywają jednak nie tylko rośliny. Warto odpowiednio dobrać także doniczki lub skrzynie na kwiaty. Wybór jest spory – warto pamiętać przede wszystkim o tym, by pojemnik taki był trwały i mocny. Ponieważ będzie wykorzystywany na zewnątrz, musi wykazać dużą odporność np. na bardzo wysoką lub niską temperaturę czy silne opady. Na pewno nie należy skupiać się jedynie na opcjach stojących. Donice wiszące również mogą bardzo uatrakcyjnić balkon. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się również dodatkowe miejsce na roślinność.

Wiszące doniczki na balkon – jakie?

Wykorzystywane poza mieszkaniem doniczki wiszące są idealnym sposobem na aranż balkonu. Ze względu na ilość modeli dostępnych w sklepach ogrodniczych, można dowolnie dobierać je i tworzyć zestawienia według własnych potrzeb. Pojemniki te dostępne są w bardzo wielu różnych kształtach i wymiarach. Większe donice wiszące będą w stanie pomieścić sporą ilość kwiatów, są zatem bardzo funkcjonalne. Można również nabyć o wiele mniejsze wersje takich produktów. Małe lub średnie doniczki wiszące przydatne są do gatunków roślin o niewielkich rozmiarach lub niedużych potrzebach. Dokonując wyboru pojemników, zawsze należy mieć na uwadze rodzaj kwiatów, do którego będą przeznaczone.

Materiał, styl, kolor donic wiszących

Duże znaczenie ma także styl pojemników – ten warto dostosować do klimatu, w jakim urządzony jest cały balkon. Donice wiszące to dziś mnóstwo form – można zatem dobierać je w zależności od upodobań, ale warto pamiętać również o tym, by skomponowany zestaw był spójny także kolorystycznie. Ostatnia kwestia to wykonanie i materiał. Wiszące doniczki na balkon do niedawna spotykane były głównie w wersji plastikowej, ale od jakiegoś czasu popularne są również inne modele. Sporo osób stawia na opcje ceramiczne lub metalowe. Świetnym rozwiązaniem są także doniczki wiszące, które zostały wyplecione ze sznura. Doskonale sprawdzają się one choćby na balkonach czy tarasach urządzanych w stylu rustykalnym.