Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć pracę przy tworzeniu gier na konsole

Wielu młodych ludzi marzy o pracy w szeroko pojętej branży IT, na przykład przy tworzeniu gier, aplikacji, oraz innych tego typu produktów. Szczególnie zawód hame developera wzbudza mnóstwo emocji wśród współczesnej młodzieży, która fascynuje się grami na konsole.

Kim jest game developer


Kim są game developers? To osoby zajmujące się tworzeniem gier, począwszy od wstępnych pomysłów i koncepcji, przez wszystkie następne etapy tego niezwykle skomplikowanego i żmudnego procesu. Kim z reguły są game developers i jakie mają wykształcenie? Tutaj tak naprawdę nie ma konkretnej reguły – firmy takie jak iFun4All zatrudniają bowiem najczęściej tych, którzy po prostu znają się na rzeczy, mają sporo pomysłów, potrafią pracować w zespole i nie boją się wyzwań. Powinni znać się na grafice komputerowej, ogarniać programowanie, jednak tak naprawdę nie zawsze muszą to być ludzie po studiach. Warto o tym pamiętać – tworzenie gier na konsole to często zajęcie dla tych, którzy jeszcze na etapie gimnazjum czy szkoły średniej fascynowali się tym tematem i po prostu spędzali mnóstwo godzin na rozwoju i samodzielnej nauce. Tacy prawdziwi zapaleńcy najczęściej robią największe kariery w tej branży i dochodzą do świetnych zarobków.

Tworzenie gier na konsole


W tej branży często zaczyna się od pracy jako tester gier komputerowych. Na tym etapie można zobaczyć jak wygląda współpraca w zespole, który zajmuje się tworzeniem nowego tytułu. Kilka lat doświadczenia na stanowisku testera plus talent na przykład do grafiki komputerowej, może zaowocować zmianą stanowiska na stanowisko game developer. Nowoczesne firmy, na przykład iFun4All często mają bardzo dynamiczną ścieżkę kariery, która uwzględnia to, że niektórzy są prawdziwymi pasjonatami i poświęcają dużo wolnego czasu na rozwój w konkretnej branży. Oszałamiające kariery są zatem możliwe, trzeba jednak naprawdę poświęcić mnóstwo godzin na rozwój, nie myśląc na samym początku o zarobkach.

Kiedy szukać pracy


Kiedy szukać pracy jako game developer? Tak naprawdę nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bo czasami dobrze jest po prostu zacząć działać w tej branży jeszcze na etapie studiów. Łączyć naukę z pracą, dzięki czemu na serio w branży będzie można zadebiutować w młodym wieku. Zawsze i wciąż można się też przekwalifikować, szczególnie jeżeli w branży grafiki Komputerowej pracuje się od dawna. Praca przy grach to ogrom satysfakcji, możliwość rozkręcania naprawdę świetnego biznesu i stworzenia tytułu, który podbije serca graczy na całym świecie. Tak właśnie stało się z niektórymi polskimi grami.