Skip to content Skip to footer

Co robić, gdy pojawiają się zakola?

Wypadające włosy i pojawiające się zakola to znak, że zaczyna się proces łysienia. Co robić w takiej sytuacji? Jaki sposób na łysienie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Sposób na zakola – nowa fryzura, lepsza pielęgnacja

Zakola to dopiero jeden z pierwszych stadiów zanikania owłosienia. Nie jest to jeszcze może tak poważny problem, jak powiększające się łysienie, obejmujące dalszą część skóry głowy. Z tego powodu zakola znacznie łatwiej jest po prostu zatuszować, dobierając odpowiedni do kształtu twarzy sposób uczesania i strzyżenia oraz stosując właściwą pielęgnację. Przykładem może być używanie kosmetyków z określonym składem, a także grzebieni, szczotek oraz właściwej techniki czesania i suszenia, która nie będzie dodatkowo osłabiać włosów. Czasem urodę poprawić może również odpowiednio dopasowana broda. Wiele takich trików pokaże z pewnością każdy dobry fryzjer, ale sporo informacji o sposobach na zakola znaleźć można również w internecie. Warto zatem przeglądać strony z poradami i wskazówkami – być może któraś z nich okaże się skuteczna.

Sposób na łysienie – terapia i zabiegi

Zakola nie zawsze jednak da się tak łatwo ukryć. Wielu panów szuka też nieco bardziej skutecznych metod o długotrwałym efekcie. Pobudzenie mieszków włosowych i wzrost owłosienia to cel sporej grupy pacjentów, którzy zgłaszają się do trychologów i dermatologów. Sposób na łysienie androgenowe, który polecany jest przez specjalistów, to po prostu terapia farmakologiczna. Zdiagnozowany na podstawie badań problem hormonalny bywa rozwiązywany poprzez stosowanie tabletek lub wcierania preparatów w pozbawione włosów miejsca na głowie. Często specjaliści wykonują również testy które wskazują, jakich elementów brak w organizmie. W takich sytuacjach zalecane jest uzupełnienie niedoborów, np. magnezu, cynku czy witamin, poprzez dietę i suplementy. Sposób na zakola to także wyeliminowanie stresu, będącego jedną z przyczyn wypadania włosów. Oprócz stosowania terapii i diety można również poddać się zabiegom mającym na celu przywrócenie wzrostu owłosienia. Poza popularną mezoterapią dobrym wyborem bywają masaże. Dużą skutecznością na zakola i łysienie jest oczywiście transplantacja. Zabieg polegający na przeszczepie włosów wykonywany jest w wielu renomowanych klinikach i spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko mężczyzn, ale także kobiet.

Leave a comment