Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w SPA?

Coraz więcej osób decyduje się na wizytę w spa. Część dostaje voucher na zabiegi w ramach prezentu. Przed pierwszą wizytą w salonie pojawiają się jednak różnego rodzaju wątpliwości. Warto rozwiać je jeszcze przed przybyciem, tak by podczas pobytu w spa móc po prostu się zrelaksować.

Wybór terminu

Do salonu spa należy przyjść po wcześniejszym umówieniu wizyty. Nie trzeba tego robić osobiście na miejscu, wystarczy telefoniczne uzgodnienie. Warto przed rozmową przygotować sobie kilka odpowiadających terminów, tak by nie pokrywały się z innymi ważnymi wydarzeniami. Zaleca się by korzystać ze spa w dniu wolnym lub po zakończeniu dnia pracy, tak by móc pozwolić sobie na głęboki, nieskrępowany relaks.

W dniu wizyty

Bardzo częstą wątpliwością, która pojawia się u gości odwiedzających spa po raz pierwszy, jest kwestia ubioru i zabrania odpowiedniego stroju na zmianę. Warto tę kwestię wyjaśnić już na etapie umawiania wizyty, gdyż przykładowo najlepszy salon spa w Warszawie oferował będzie w standardzie ręcznik, szlafrok i klapki, ale nie w każdym salonie jest to normą. Wizyta w spa ma służyć relaksowi, więc warto wyjść z domu odpowiednio wcześnie, tak by bez problemu dotrzeć na miejsce ok. kwadrans prędzej. Czas ten poświęcić będzie można na spokojne obejrzenie obiektu, wypełnienie karty konsultacyjnej jeśli będzie to potrzebne i uspokojenie oddechu.

Przed zabiegiem

Personel zatrudniany przez najlepszy salon spa w Warszawie, jak i te w mniejszych miejscowościach, to ludzie którzy z chęcią i uśmiechem pomogą przy pierwszej wizycie. Gościowi wskazana zostanie szatnia, gdzie będzie mógł przebrać się w strój adekwatny do przeprowadzanego zabiegu. Następnie uda się do pokoju, gdzie czekać będzie na niego terapeuta, masażysta albo kosmetyczka – w zależności od wybranego zabiegu. Pracownik spa przedstawi pokrótce przebieg zabiegu, zapozna gościa z ewentualnymi przeciwwskazaniami i pożądanymi efektami. Na tym etapie warto również wyjaśnić wątpliwości i zadać nurtujące pytania. Ze spokojną głową o wiele łatwiej będzie skorzystać z dobrodziejstw spa i się odprężyć.

Po zabiegu

Niezależnie od tego czy gość skorzysta w spa jedynie z masażu czy będzie to całodzienny pakiet, warto utrzymać uczucie relaksu i odprężenia jak najdłużej. Dlatego po zakończeniu zabiegów należy ze spokojem przebrać się i bez pośpiechu wrócić do domu. Warto też przemyśleć celowość dojazdu i powrotu taksówką. Pozwoli to uniknąć nerwów i stresu spowodowanego jazdą samochodem po mieście.

Leave a comment