Skip to content Skip to footer

Czy warto spędzić sylwestrową noc nad morzem?

Istnieje bardzo wiele różnych sposobów na spędzenie sylwestrowej nocy. Jedni decydują się na organizację małej, domowej imprezy, na którą zapraszają tylko najbliższych przyjaciół. Inni biorą udział w wielkich i hucznych balach. Jeszcze inni wolą poszaleć na mieście. A co gdyby udać się nad morze i tam spędzić sylwestra? Czy warto spróbować?

Sylwester nad morzem – to się opłaca

Wyjazd nad morze zdecydowanej większości osób kojarzy się głównie z miesiącami wakacyjnymi. Jeśli jednak będzie to nasz pierwszy pobyt nad morzem, warto zastanowić się, czy nie lepiej byłoby wybrać się tam w innym terminie, na przykład zimą. Nadmorskie kurorty są bowiem w okresie letnim pełne turystów z całego kraju. Jeśli więc zależy nam na tym, aby trochę pozwiedzać w czasie letniego urlopu, trzeba nastawić się na przybywanie w sporym tłoku.

Letni urlop w nadmorskich kurortach wiąże się ze sporymi wydatkami. Sytuacja przedstawia się zdecydowanie lepiej poza sezonem, na przykład w zimie. Nikt przecież nie powiedział, że morze nie ma nic do zaoferowania podczas zimnych miesięcy. Sylwester nad morzem może się więc okazać niezapomnianą przygodą. I możemy być pewni, że za jej przeżycie nie zapłacimy niebotycznej kwoty. W tym czasie cena wynajmu domku nad morzem może być niższa nawet o połowę.

Impreza na plaży ze znajomymi czy zabawa w hotelu?

Morze i plaża to wspaniałe miejsca, pełne różnych atrakcji, nie tylko latem. Jeśli wybieramy się nad morze, aby tam spędzić sylwestra w większym gronie, fantastycznym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy sylwestrowej na plaży. Oczywiście nie pokażemy się tam w sukniach i smokingach, ale widok spokojnego morza i pięknego, gwieździstego nieba, wszystkich wprawi w niemały zachwyt. Warto jednak mieć ze sobą ciepły szalik i oczywiście napoje, które nieco nas rozgrzeją.

Jeśli nie plaża, to zabawa w hotelu. Wiele nadmorskich kurortów oferuje swoim klientom wzięcie udziału w uroczystej, sylwestrowej kolacji, a często także w zabawie tanecznej. Taka zabawa zwykle kończy się pięknym pokazem sztucznych ogni. Warto wybrać taki hotel, który oprócz zabawy sylwestrowej oferuje także inne atrakcje, jak choćby basen czy hotelowe spa.

Czy sylwester nad morzem ma wady?

Decydując się na spędzenie sylwestra nad morzem, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim trasę, jaką będziemy musieli pokonać. Sylwester nad morzem z pewnością jest finansowo opłacalny i oferuje szereg innych atrakcji. Niemniej jednak, jeśli musimy doliczyć do tego przejechanie długiej trasy, należy jeszcze raz przekalkulować czy wyjazd nam się opłaci. Oprócz tego trzeba pamiętać, że pokonywanie długich tras zimą nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie.

Leave a comment