Skip to content Skip to footer

Dodatki w kobiecych stylizacjach na lato

Letnie stylizacje mają to do siebie, że muszą być przede wszystkim lekkie, zwiewne i adekwatne do panujących warunków atmosferycznych. Nikt bowiem nie będzie się torturował poprzez zakładanie wymyślnych strojów przy 30-stopniowym upale. Warto jednak zadbać o dobry wygląd, bez względu na pogodę za oknem.

Kobiece dodatki na lato

W zimę szaliki, czapki, rękawiczki, a w lato? Wiele akcesoriów będzie nadawać się jedynie do określonych pór roku. Mężczyźni mają z tym mniejszy problem, bo zwyczajnie używają mniejszej liczby dodatków w swojej stylizacji. Oczywiście uśredniając, bowiem preferencje mogą być naprawdę różne. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba wybrać akcesoria przeznaczone wyłącznie dla kobiet, z którymi odzież damska na lato będzie się dobrze komponować. Jak się okazuje nie jest to zadanie łatwe i warto przy tej okazji pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach.

Bez przepychu, czy z przepychem?

Są gusta i guściki, jednakże główną zasadą, którą powinniśmy się kierować jest po prostu zdrowy rozsądek. To on pozwoli nam zaoszczędzić zbędnego cierpienia i skupić się na swoim zdrowiu. Zakładanie ciężkich naszyjników, skórzanych elementów w lato nie będzie pozytywnie oddziaływało na nasze zdrowie. Będziemy się bardziej pocić, męczyć, a skóra od nieodpowiednich dodatków może się odparzyć. Warto zatem, aby odzież damska na lato posiadała delikatne, dyskretne dodatki, dzięki którym każda kobieta poczuje się „lżej”.

Nakrycia głowy i akcesoria

Tutaj panuje naprawdę duża dowolność. O ile powinniśmy ograniczyć zbędne dodatki w innych miejscach, to skuteczna ochrona przed słońcem, szczególnie mocnym w okresie lipca i sierpnia, będzie na wagę złota. To wtedy bowiem słońce jest najmocniejsze, a temperatura za oknem najwyższa. Aby ochronić się przed skutkami zbyt dużej ekspozycji na słońce, powinniśmy się dobrze ubezpieczyć. Duży kapelusz, najlepiej wykonany z materiałów naturalnych i w jasnych barwach, to nieodłączny element odzieży damskiej na lato. Pozwoli ochronić skórę twarzy przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego, zapewniając delikatny cień na kobiecej buzi. Ponadto warto pamiętać, że okulary z mocnym filtrem UV będą elementem absolutnie nieodłącznym na wakacyjne wojaże.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko

Leave a comment