Skip to content Skip to footer

Dom opieki – najlepsze rozwiązanie dla seniora

Wielu osobom oddanie rodziców czy dziadków do domu opieki wydaje się być nieludzkie – niczym potraktowanie najbliższych jak zużytych sprzętów. Niestety, niektóre choroby jak choroba Alzheimera nie pozostawiają nam najczęściej wyboru. Jeśli chodzi o leczenie Alzheimera Warszawa, jedynym sposobem leczenia jest powstrzymywanie rozwoju zmian neurologicznych. Chory wciąż będzie z biegiem czasu coraz mniej pamiętał i stawał się coraz bardziej zależny od innych. Jednak proces ten będzie wolniejszy przy odpowiedniej opiece – będziemy mogli być z bliskimi o kilka lat dłużej.

Leczenie Alzheimera Warszawa

Terapia Alzheimera opiera się obecnie na leczeniu farmakologicznym. Odpowiednio dobrane leki mają przede wszystkim wspierać funkcjonowanie neuronów, by były mniej podatne na uszkodzenia. Stosuje się też leczenie przeciwdepresyjne – ponieważ chory z Alzheimerem często popadają w stany depresyjne. Oprócz leków stosuje się też najróżniejsze terapie. To wszystkie zajęcia, które mają na celu jak najdłuższe utrzymanie samodzielnej sprawności pacjenta. Dopasowane są one do stanu chorego – pacjenci w lepszym stanie powinni czytać książki, rozwiązywać zagadki, rebusy, krzyżówki. Ci w zaawansowanym stadium Alzheimera układają proste sekwencje – takie jak dzieci, którym stymuluje się prawidłową pracę mózgu.

Dom opieki w Warszawie

Dobry dom opieki http://www.kasmin.pl/ będzie najlepszym rozwiązaniem dla seniora chorego na Alzheimera oraz jego bliskich. Często oddanie chorego do domu opieki wiąże się z wyrzutami sumienia – czujemy, że zawiedliśmy nie potrafiąc się nim zaopiekować. Ale to właśnie decyzja o tym, by dom opieki w Warszawie stał się jego nowym domem, była najbardziej troskliwą decyzją, jaką mogliśmy podjąć w związku z postępującą chorobą.

Jak zmienia się chory staruszek

Chorzy na Alzheimera z pogodnych staruszków zmieniają się w osoby niesamodzielne, agresywne, smutne. Trudno jest sobie poradzić z ich napadami agresji, przez co często sami stajemy się zdenerwowani. Często brakuje nam cierpliwości do chorego, co łączy się z frustracją na daną sytuację. O ile jesteśmy w stanie przypominać choremu o wzięciu leków czy dbać o jego bezpieczeństwo, o tyle pomoc przy codziennych samoobsługowych czynnościach staje się zwyczajnie uciążliwa. Przestajemy mieć czas dla własnych dzieci, znajomych, partnerów. Dom opieki zapewni chorym na Alzheimera wykwalifikowana opiekę pielęgniarek, regularne konsultacje ze specjalistami, pełne wyżywienie i bezpieczeństwo 24 godziny na dobę. Decyzja o umieszczeniu tam chorego odciąży nas z trudnego moralnie obowiązku opieki nad rodzicem czy dziadkiem.