Skip to content Skip to footer

Endermologia – czy warto?

Kobiety coraz chętniej korzystają z usług medycyny estetycznej. Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi, które poprawiają estetykę ciała i wyszczuplają je. Jednym z nich jest endermologia, wykonywana m.in. w katowickiej klinice. Dlaczego warto skorzystać z takiego masażu? Oto kilka głównych powodów.

Poprawa wyglądu

Najważniejsza korzyść endermologii to doskonały wpływ na stan wizualny ciała. Masaż specjalnym urządzeniem sprawia, że dochodzi do poprawy metabolizmu w obrębie tkanki tłuszczowej. Zabieg może więc być świetną opcją, gdy dieta i ćwiczenia nie do końca radzą sobie z pewnymi partiami ciała. W ten sposób wymodelować można brzuch, nogi, ramiona. Endermologia Katowice zajmuje się również wykonywaniem masażu podciśnieniowego na twarzy, plecach i podbródku.

Co więcej – profesjonalnie przeprowadzany zabieg sprawia, że dochodzi również do odmłodzenia skóry i poprawy jej kondycji. W efekcie staje się ona naprężona, jędrna, elastyczna i nawilżona. W przypadku masażu typu endermologia opinie jednoznacznie wskazują, że wszelkie niedoskonałości, jak fałdki czy cellulit, zanikają lub wyraźnie zmniejszają się i nie są już tak widoczne. Wiele zależy oczywiście od stanu, w jakim znajduje się ciało przed zabiegiem. Z reguły do uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów potrzeba kilkunastu masażów, ale już po jednym można zauważyć sporą różnicę.

Terapia, relaks i oczyszczanie

Endermologia Katowice cieszy się sporym zainteresowaniem głównie z powodu możliwości uzyskania efektu wyszczuplonej, zgrabnej sylwetki. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że niemal każdemu zależy na tym, by prezentować się jak najkorzystniej i zredukować wszelkie mankamenty. Czytając na temat zabiegu endermologia opinie, nietrudno zauważyć, że mnóstwo osób podkreśla również korzystne oddziaływanie masażu na pracę układu mięśniowo-szkieletowego. Często metoda ta stosowana jest w rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi schorzeniami i bólami, m.in. w obrębie szyi, karki, pleców, kończyn dolnych, dłoni czy stawu łokciowego. Ważne jest również to, że dobrze wykonany masaż podciśnieniowy doskonale odpręża, uspokaja i prowadzi do większego wydzielania hormonów szczęścia. Ponadto endermologia poprawia przepływ krwi w organizmie, co w efekcie skutkuje usunięciem z niego różnorodnych szkodliwych toksyn. Warto więc skorzystać z takiego rodzaju masażu – piękne ciało nie jest tu jedynym rezultatem, jakiego można oczekiwać.

Leave a comment