Skip to content Skip to footer

Import odzieży używanej – najważniejsze informacje

Dzisiaj ubrania to jedne z tych produktów, których cena zdecydowanie zwiększyła się wielokrotnie w przeciągu ostatnich lat. Jednocześnie jednak nie mamy ochoty mieć skromnych szaf – dlatego też coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zakupami w lumpeksach, tym bardziej, że promowane są one także przez wiele gwiazd i celebrytów…

Sklep z odzieżą używaną – idealny biznes

No właśnie na wstępie warto wspomnieć o tym, że dzisiaj złożenie sklepu z odzieżą używaną wydaje się być naprawdę doskonałym pomysłem. Dlaczego ? Otóż koszta prowadzenia takiego sklepu są naprawdę niskie, zaś zarobić można wiele.

Dlaczego są takie niskie? Otóż nie jest trudno znaleźć taniego importera odzieży używanej. A trzeba jeszcze podkreślić, że dzisiaj odzież używana przedstawia się zupełnie inaczej niż dawniej…

Rodzaje odzieży używanej

No właśnie, jak to w zasadzie wygląda? Otóż każdy importer odzieży używanej określa dokładnie importem jakiej odzieży się zajmuje. Jakie są możliwości? Oczywiście mamy odzież najniższej klasy – taka odzież sprzedawana jest w workach, nie jest przejrzana i tylko odkażono ją wstępie. Cena takiego worka jest śmiesznie niska, w zakresie złotówki. Niemniej jednak może być tak, że trafimy na cały worek pięknych rzeczy albo na wszystko będzie podarte.

Warto jednak wiedzieć, że dzisiaj prawie każdy importer odzieży używanej oferuje również odzież wyższej klasy. Te ubrania są droższe, niemniej jednak na pewno nie są zepsute, pochodzą z bardzo znanych marek. Najlepsza klasa ubrań to z kolei końcówki kolekcji oraz ubrania od projektantów. Wielu importerów umożliwia również sprowadzenie odzieży z outletów.

Importer odzieży używanej a sprzedaż

Jeśli zatem chcemy otworzyć sklep second-hand należy przede wszystkim zdecydować, jaki rodzaj odzieży używanej zamierzamy sprzedawać. Dalej trzeba wybrać importera odzieży używanej, który takową odzież sprzedaje.

Co więcej, warto poczytać trochę o danym importerze. Ważne jest szczególnie to, skąd sprowadzane są dane ubrania oraz to, jakie opinie ma dany importer. Szczególnie trzeba również zwrócić uwagę na to, czy ubrania używane, jakie kupujemy od importera są wyprane czy tylko wstępnie odkażone czy w ogóle nic nie było wykonane.

Leave a comment