Skip to content Skip to footer

Inwestujmy!

Inwestowanie w nieruchomości stało się ostatnio bardzo popularne. Nic jednak dziwnego, bowiem te umiejętne i przemyślane może przynieść naprawdę ciekawe zastrzyki gotówki, i to co miesiąc. Wiele osób właśnie w ten sposób się utrzymuje. Jak jednak zacząć?

Najtrudniejszy jest pierwszy krok

Okazuje się, że w inwestowaniu w nieruchomości najtrudniejsze to po prostu zacząć, co można powiedzieć niemalże o każdej dziedzinie, która jest dla nas nowa. Warto na początku zadać sobie kilka pytań, ustalić priorytety: czym są dla nas tak naprawdę inwestycje? Czego od nich oczekujemy? Jaka inwestycja będzie dla nas najlepsza? Na początku spotykamy się z wieloma różnymi inwestycjami: ich różnorodność może sprawić niejeden problem początkującym inwestorom.

Tak właśnie wyglądają początki. Kolejnym krokiem, który przed nami czeka jest zdecydowanie, jaką nieruchomość pragniemy. Czy będzie to kamienica w Warszawie, działka, a może nieruchomości inwestycyjne na Śląsku? Każda z tych opcji jest bardzo dochodowa, jednak tylko poprawne przygotowanie się do takich inwestycji jest kluczem do sukcesu. Równie popularne są lokale usługowe czy budowanie hoteli, a nawet zakup historycznych miejsc, takich jak np. dworki.

Szereg wymagań, przed jakimi stoi inwestor

Inwestowanie to nie tylko zyski, lecz także i szereg wyzwań, z którymi trzeba sobie poradzić. Na początku ważne jest, aby skupić się tylko na jednej nieruchomości. Jeśli będziemy próbować zarządzać kilkoma naraz, możemy się pogubić i narazić tym samym na straty. Bardzo ważna będzie motywacja. Warto wtedy zadać sobie pytania: ile pragniemy przeznaczyć na inwestycję, skąd weźmiemy środki, jak wielki % z inwestycji chcemy wyciągnąć. Głównym celem inwestowania w nieruchomości są właśnie dodatkowe środki. Poprawne zainwestowanie pozwala takim osobom w przyszłości utrzymywać się tylko z swoich inwestycji.

Nie ma co ukrywać – nieruchomości inwestycyjne na Śląsku, Warszawie czy w innym mieście to doskonały sposób na otrzymanie zastrzyku gotówki i to co miesiąc, ale nie jest to tak szybkie i łatwe, na jakie może się wydawać. Przed inwestorem czeka wiele wyzwań, zanim gotówka zacznie wpływać na konto regularnie. Właśnie dlatego na początku bardzo ważna jest wiedza na temat inwestowania, w którą powinniśmy się wyposażyć. Przed nami takie kwestie jak podatki czy inne prawne luki, do których niezbędne będą kontakty z np. notariuszem. Zanim nieruchomość inwestycyjna na Śląsku czy w innym miejscu stanie się naszym priorytetem, dopytajmy bardziej doświadczonych o szczegóły.

Leave a comment