Skip to content Skip to footer

Jak wygląda wizyta w salonie manicure?

Czeka cię twoja pierwsza wizyta w salonie manicure? Na pewno się na nią cieszysz, ale jednocześnie nie wiesz, czego możesz się po niej spodziewać. Dzięki wskazówkom zamieszczonym w tym tekście twój stres spadnie do poziomu zera. Pozostanie ci tylko cieszyć się możliwością wykonania przepięknych paznokci.

Część 1 – powitanie i prezentacja wzornika do paznokci

Już po wejściu zostaniesz powitana miłym uśmiechem manicurzystki. Pokaże ci ona, gdzie masz usiąść i zaprezentuje rozmaite wzorniki do paznokci. Przyjrzyj im się uważnie i dokładnie.

Prawdopodobnie wiesz już mniej więcej, jaki manicure chciałabyś sobie wykonać, ale być może akurat coś innego wpadnie ci w oko. Nie bój się zmienić zdania. Wybierz taki lakier, którego będziesz w stu procentach pewna.

Przejrzałaś już dosłownie wszystkie wzorniki do paznokci, ale dalej nie wiesz, na który kolor postawić? Nie bój się prosić o pomoc. Manicurzystka na pewno chętnie ci doradzi i opowie o najnowszych trendach w stylizacji paznokci.

Część 2 – malowanie

Ten etap powinien być dla ciebie czystą przyjemnością. Nie bój się, że efekt będzie niezadowalający, tylko postaraj się wyluzować i odpocznij – na pewno w ciągu dnia brakuje ci przecież czasu na relaks.

Niektóre kobiety zastanawiają się, czy z manicurzystkami należy rozmawiać czy nie. Wybór należy do ciebie. Jeżeli masz ochotę na pogawędkę, jak najbardziej możesz wciągnąć w nią stylistkę, ale nikt cię do tego nie zmusza.

Podczas każdego etapu stylizacji możesz również spytać manicurzystkę, czym się w danym momencie zajmuje. Dzięki temu przy okazji poszerzyć swoją wiedzę i być może kiedyś ją wykorzystasz.

Część 3 – podsumowanie pracy

Na sam koniec, gdy już wszystkie paznokcie zostaną pomalowane, powinnaś oczywiście dokładnie się im przyjrzeć. Sprawdź koniecznie, czy nie ma na nich żadnych niedociągnięć.

Jeżeli kolor lakieru różni się od tego, który został zaprezentowany na wzorniku do paznokci, masz prawo być niezadowolona. Nie bój się powiedzieć o tym kosmetyczce. Daj jej szansę na dokonanie poprawek.

A jeśli mimo wszelkich starań manicurzystki manicure dalej ci się nie podoba, następnym razem udaj się do innego salonu kosmetycznego. Jest ich tak wiele, że któryś z nich na pewno przypadnie ci do gustu.

Wzorniki do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Leave a comment