Skip to content Skip to footer

Kilka dni w okolicy Sandomierza

Sandomierz to jedno z tych miast południowo-wschodniej Polski, które koniecznie trzeba obejrzeć w czasie swoich wojaży po kraju. Dotrzeć można tutaj podróżując samochodem, koleją lub w czasie wyprawy rowerowej szlakiem Green Velo.

Noclegi w Sandomierzu

Bez względu na sposób poruszania się po kraju, warto w mieście spędzić więcej niż jeden dzień a to oznacza konieczność zarezerwowania hotelu w Sandomierzu lub najbliższej okolicy. Oferta noclegowa miasta jest bardzo szeroka i dostosowana do potrzeb różnych odbiorców. Hotele w Sandomierzu proponują noclegi albo w wygodnych ekskluzywnych apartamentach, jak i mniejszych pokojach dwuosobowych lub większych w zależności od potrzeb zwiedzających miasto. Rezerwując hotel w Sandomierzu należy zastanowić się, czy chcemy zatrzymać się w pobliżu Starego miasta, skąd najbliżej mamy do rynku z umiejscowionymi na nim ogródkami kawiarnianymi i pubami, czy też wolimy ciche obrzeża, gdzie w hotelu w Sandomierzu odpoczniemy po całodziennym zwiedzaniu okolicy. Mając w planach przede wszystkim Góry Świętokrzyskie, można poszukać noclegów w jednym z licznych pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Zwiedzanie miasta

Po zameldowaniu się w hotelu w Sandomierzu można zacząć eksplorowanie miasta. Na trasie zwiedzania, które można zaplanować samodzielnie lub skorzystać z usług przewodnika po mieście, koniecznie powinny znaleźć się średniowieczne zabytki: kilka pięknych kościołów z bazyliką katedralną pod wezwaniem narodzin Najświętszej Marii Panny, fragmenty murów obronnych z Bramą Opatowską, a także zamek królewski, w którym mieści się muzeum miejskie. Na rynku można podziwiać starą zabudowę mieszkalną oraz ratusz. Koniecznie tez trzeba usiąść w jednej z licznych kawiarenek. Po chwili odpoczynku należy skorzystać z oferty podziemnej trasy miejskiej, która bezie atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych. W Sandomierzu znajduje się kilka niezwykle malowniczych i zielonych parków z najbardziej znanym Parkiem Piszczele, przez który prowadzi Wąwóz Królowej Jadwigi.

Wokół Sandomierza

Mając do dyspozycji kilka noclegów w hotelu w Sandomierzu warto poświęcić czas na atrakcje umiejscowione w okolicy. Niezwykle ciekawie prezentują się pobliskie Góry Pieprzowe, dolina Wisły czy największa atrakcja dla dzieci, Park Jurajski w Bałtowie. Można też wypożyczyć rowery i nimi podróżować po niezwykle malowniczej ścieżce rowerowej Green Velo lub wybrać się w Góry Świętokrzyskie.

Kilka dni spędzonych w Sandomierzu pozostanie na długo w pamięci.

Leave a comment