Skip to content Skip to footer

Leczenie endometriozy – kompleksowa terapia

Endometrioza jest jednym z problemów, które mają znaczący wpływ na płodność kobiet, dlatego nowoczesne metody leczenia oraz kompleksowa opieka jest niezwykle ważna. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstało specjalistyczne centrum leczenia endometriozy, gdzie dla pacjentek dostępne są najlepsze terapie, które gwarantują skuteczność.

Czym jest endometrioza?

Aby zrozumieć jak ważne jest leczenie tego schorzenia, należy zapoznać się ze specyfiką choroby, jej przyczynami, a także wpływem na życie kobiet. Niestety endometrioza jest coraz częściej spotykaną dolegliwością, a jej powstawanie może mieć kilka przyczyn.

Tego rodzaju choroba polega na nieprawidłowym rozroście i przemieszczeniu komórek zwykle występujących w macicy. Tkanka, która może umiejscowić się w różnych organach daje przykre dolegliwości bólowe, a w rezultacie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Nieprawidłowy rozrost i rozmieszczenie komórek jest także przyczyną problemów prokreacyjnych, ponieważ prowadzi do niepłodności. Tylko prawidłowa diagnostyka przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego może prowadzić do wdrożenia skutecznego leczenia.

Jakie terapie stosuje się w centrum leczenia endometriozy?

Leczenie endometriozy jest domeną specjalistycznych klinik, w których specjaliści z różnych dziedzin medycyny określają przyczyny powstania tej choroby, wdrażają odpowiednie metody leczenia, a także udzielają stosownych porad medycznych.

Terapie rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki, gdzie używane są aparaty usg, laparoskopy i inne bardzo nowoczesne urządzenia. Na postawie przeprowadzonych badań lekarz określa prawdopodobną przyczyną powstania schorzenia, a także ustala najlepszy dla danej pacjentki sposób leczenia.

Leczenie endometriozy może odbywać się na drodze farmakologicznej, hormonalnej, a także przy pomocy zabiegów chirurgicznych i laparoskopowych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że choroba jest zaliczana do grupy przewlekłych.

Jakie znaczenie ma prawidłowe leczenie endometriozy?

Prawidłowo prowadzona terapia tego rodzaju schorzenia ma przede wszystkim poprawić komfort życia pacjentek, które nierzadko muszą na co dzień zmagać się z bólem o różnym nasileniu.

Bardzo ważny jest również aspekt rozrodczy, ponieważ nierozpoznany, a co za tym idzie nieleczony nieprawidłowy rozrost komórek endometrium prowadzi najczęściej do braku możliwości zajścia w ciążę.

Dla wielu kobiet jest to prawdziwy dramat, dlatego stwierdzenie i leczenie endometriozy jest istotnym elementem zapobiegania niepłodności i przywrócenia zdrowia.

Leave a comment