Skip to content Skip to footer

Masaż kamieniami – egzotyczny relaks

Dobrym sposobem na radzenie sobie ze stresem jest jego redukowanie poprzez masaż. Podczas poszukiwań, gdzie można się umówić na najlepszy masaż w Warszawie, łatwo natknąć się na egzotyczne formy masażu. Jednym z zabiegów, któremu warto się przyjrzeć, jest masaż gorącymi kamieniami.

Czym jest masaż kamieniami i jak przebiega?

Tego rodzaju masaż wykonywany jest przy pomocy rozgrzanych kamieni bazaltowych. Masażysta wykorzystuje techniki masażu tradycyjnego relaksacyjnego, w tym uciskanie, rozcieranie skóry i głaskanie.

Działanie masażu kamieniami opiera się na przepływie energii przez organizm. Poprzez ułożenie kamieni przy punktach energetycznych zwanych czakrami i masaż w kierunku zgodnym z kanałami je łączącymi możliwe jest poprawienie i ułatwienie przepływu energii. Teoria dotycząca czakr mówi, że w ciele znajdują się ośrodki energetyczne, zlokalizowane w okolicach gruczołów wewnętrznego wydzielania.

Dobroczynny wpływ masażu gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami bazaltowymi przynosi szereg korzyści. Działa pozytywnie na układ krążenia, stan skóry, mięśnie i stawy oraz na układ limfatyczny i nerwowy.

Zabieg przy użyciu rozgrzanych kamieni pozwala na głębokie odprężenie, co przekłada się na redukcję stresu i łagodzenie jego skutków, a także na poprawę skupienia i koncentracji. Ponadto dzięki masażowi poprawia się praca układu krążenia oraz limfatycznego, oraz zmniejszają się obrzęki. Dodatkowo, skóra zwiększa swoją jędrność i elastyczność, jest bardziej odżywiona, miękka i pełna blasku.

Tego typu masaż szczególnie zadowoli sportowców, gdyż ma on pozytywny wpływ na mięśnie i ścięgna. Przyspiesza on ich regenerację, zwłaszcza po dużym wysiłku fizycznym. Pomaga zredukować ból, jednocześnie zwiększając zdolność układu mięśniowo-szkieletowego do wysiłku.

Masaż kamieniami – dla kogo?

Masaż kamieniami bazaltowymi ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim jest idealny dla osób, które cierpią na nadmiar tkanki tłuszczowej. Zadziała on kojąco w przypadku urazów ortopedycznych i schorzeniach typu reumatycznego.

Masaż jest przeznaczony także dla osób cierpiących na różnego rodzaju nerwice, przede wszystkim nerwice psychogenne. Może mieć on także pozytywny wpływ na pacjentów z problemami neurologicznymi, w tym również pacjentów po udarze. Należy jednak pamiętać, że przed zdecydowaniem się na masaż zawsze trzeba zaczerpnąć porady lekarza i poinformować masażystę o wszystkich problemach zdrowotnych, z jakimi obecnie się zmaga. Nawet najlepszy masaż w Warszawie może okazać się szkodliwy w nielicznych przypadkach, stąd warto być szczególnie uważnym.