Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę podczas noszenia butów na płaskiej podeszwie?

Na co zwracać baczną uwagę w trakcie noszenia butów na płaskiej podeszwie? O czym pamiętać, by nie zaburzyć proporcji sylwetki i prezentować się pięknie?

Buty na płaskim obcasie na co dzień

Buty na niskim obcasie są dość trudne do noszenia dla wielu pań, które nie wiedzą z czym je połączyć. Z jednej strony cenią sobie komfort i wygodę, jaką dają buty na niskiej podeszwie, ale z drugiej nie wiedzą, jak wyglądać w nich stylowo. Buty na płaskiej podeszwie są najczęściej wybierane przez kobiety wysokie, o pięknych proporcjach ciała. Mogą je jednak nosić także niższe osoby, które mają krótkie stopy – wówczas mogą sobie one pozwolić na buty z wydłużonym noskiem.Buty na płaskiej podeszwie na ogół nie nadają się do strojów wieczorowych, zwłaszcza na eleganckie przyjęcia. Można je, jednak mieć w torebce np. podczas wesela, by móc po oficjalnej części przebrać je, np. do tańca. Są znacznie wygodniejsze od butów na szpilkach.

Na sportowo i nie tylko…

Buty na niskiej podeszwie kojarzą się ze stylem sportowym. Nie oznacza to, jednak, że nie można ich nosić na co dzień, także do pracy. Są o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozwalają nogom i stopom odpocząć niewygodnych szpilek. Jeśli decydujemy się na kolorowe leginsy, a nasza sylwetka jest puszysta – wówczas buty na niskiej podeszwie nie będą dobrym rozwiązaniem. Wiąże się to z faktem, że sprawią, że postura wyda się jeszcze bardziej masywna. Mogą sobie na nie pozwolić tylko panie o pięknych, długich i szczupłych nogach. Koleją zasadą jest, że buty o wysokiej cholewce są wskazane dla kobiet o szczupłych nogach. Należy zachować uwagę podczas ich zakupu, by nie zaburzyć właściwych proporcji ciała.

Na co dzień i do pracy…

Buty na płaskim obcasie mają tę zaletę, że dobrze sprawdzają się każdego dnia. Są wygodne w pracy, a sięgając po buty w kolorze nude lub czerni można śmiało połączyć je z bardziej elegancką stylizacją. Dzięki temu wygląda się pięknie, a przy tym dostosowuje się do oficjalnego stylu biurowego, nie popełniając gafy modowej.Niskie buty to idealne rozwiązanie jeśli udajemy się na zakupy ze znajomymi lub spacer. Dają pewność, że stopa nie będzie się męczyć. Dlatego są tak popularne wśród pań. Można je łączyć i ze spodniami i z sukienkami, szukając ciekawych kolorów i wzorów. Przy odrobinie kreatywności da się w ten sposób „wyczarować” dobre stylizacje, które sprawią, że będziemy czuć się kobieco, seksownie i wygodnie.