Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni sztucer myśliwski?

Łowiectwo i polowania to czynności, którymi zajmowali się nasi przodkowie już wiele lat temu. Obecnie również spora rzesza ludzi, a w szczególności mężczyzn, oddaje się tym czynnościom, zazwyczaj już nie po to, by przetrwać, a czysto hobbystycznie. A że myśliwy nie miałby racji bytu bez broni, zastanówmy się nad wyborem najlepszej broni myśliwskiej.

Pozwolenie na broń

Na początku drogi każdy myśliwy powinien zdobyć pozwolenie na broń. Ze względów bezpieczeństwa w naszym kraju posiadanie broni jest ściśle limitowane i słusznie, ponieważ strzelanie przez osoby niepowołane, nieposiadające określonych umiejętności, niesie za sobą śmiertelne ryzyko.

Aby uzyskać pozwolenie na broń na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, należy mieć ukończone 21 lat, posiadać stałe obywatelstwo polskie, jak również wykazać się brakiem zaburzeń psychicznych, brakiem uzależnienia od alkoholu oraz niekaralnością.

Sztucery myśliwskie – jaki wybrać?

Stając przed wyborem swojego pierwszego sztucera młody myśliwy zadaje sobie wiele pytań. Jaki kaliber będzie najbardziej odpowiedni? Jaka wielkość i ciężar?

Wybór odpowiedniej broni zależy w dużej mierze od tego, na jaką zwierzynę będziemy polować, jak również od indywidualnych cech myśliwego. Wiele osób decyduje się na wybór uniwersalnej broni kombinowanej, która nadaje się do strzelania zarówno śrutem, jak i kulami, można oddawać z niej strzały z daleka, jak i z bliska oraz polować zarówno na grubą, jak i drobniejszą zwierzynę.

Sztucer myśliwski sprzedam

Najlepiej byłoby kupować zawsze sztucery myśliwskie w sklepie myśliwskim. Nie zawsze jednak możemy sobie na to pozwolić.

sztucer myśliwski sprzedam” – takie ogłoszenie można znaleźć na wielu serwisach ogłoszeniowych. Jeśli znamy się na rzeczy i potrafimy prawidłowo ocenić stan broni palnej, to w takich miejscach naprawdę możemy trafić na prawdziwe okazje.

Sztucer leworęczny

Jeśli jesteś leworęczny, z pewnością zainteresuje Cię informacja, że w sklepach myśliwskich można nabyć sztucer leworęczny. Bardzo często jest on wykonywany na specjalne zamówienie, i w zależności od firmy i jej siedziby, na taki sztucer będziemy musieli poczekać od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Trzeba liczyć się również z tym, że sztucer leworęczny może kosztować nawet kilkaset złotych więcej, niż jego odpowiednik dla osób praworęcznych.

Leave a comment