Skip to content Skip to footer

Okładziny ścienne wewnętrzne – tańszy odpowiednik płytek ceramicznych

Prace wykończeniowe w pomieszczeniach mieszkalnych wymagają wyboru odpowiednich materiałów budowlanych, które będą spełniały określone zadania, a jednocześnie posiadały taką cenę, aby całość remontu zmieściła się w zaplanowanym budżecie. Do wykończenia ścian w mieszkaniu bardzo dobrym materiałem są okładziny ścienne wewnętrzne.

Czym jest okładzina ścienna pcv?

Tego rodzaju materiał budowlany, zdobywający coraz większą popularność ze względu na wiele zalet, jest produkowany z tworzywa sztucznego, które wykazuje bardzo wysoką odporność na zanieczyszczenia, odkształcenia oraz niekorzystny wpływ wilgoci. Są bardzo łatwe w montażu, można je położyć na każdą ścianę.

W sprzedaży dostępne są różne wzory oraz kolory, a także wymiary, ale najczęściej okładzina ścienna pcv do kuchni występuje w postaci paneli, które wygodnie i bardzo szybko można zamontować przy pomocy specjalnego kleju. Powierzchnia okładzin może być bardzo zróżnicowana, gładka, chropowata lub podobna do paneli drewnianych, płytek ceramicznych. Według najnowszych trendów wzorniczych okładziny ścienne wewnętrzne mogą posiadać nowoczesną fakturę powierzchni 3D.

Gdzie znajdują zastosowanie okładziny ścienne pcv?

Tego rodzaju materiały wykończeniowe stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których ściany są narażone na kontakt z wodą, parą wodną lub różnymi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Właśnie tam położone na ścianach okładziny dają bardzo dobrą ochronę, dzięki temu są ściany nie wilgotnieją.

Do pomieszczeń, w których montowane są okładziny należą łazienki, pralnie, garaże, warsztaty, przedpokoje, balkony, tarasy. Okładzina ścienna pcv do kuchni to także bardzo popularna forma ochrony ścian. Położona w miejscach w pobliżu blatów roboczych, zlewozmywaków, urządzeń chłodniczych bardzo skutecznie chroni ściany przez wilgocią oraz zanieczyszczeniami.

Bardzo ważną i przydatną cechą okładzin ściennych z pcv jest ogromna łatwość utrzymania ich w czystości. W przeciwieństwie do innych powierzchni, okładzinę można bardzo szybko i skutecznie umyć podstawowymi środkami czystości.

Dlaczego warto rozważyć montaż okładziny ściennej w swoim mieszkaniu?

Tego rodzaju materiał jest bardzo praktyczny i odporny, ale także niezwykle estetyczny. Położone na ścianach okładziny prezentują się doskonale i gustownie, a to nadaje ładnego wyglądu ścianom.

Okładziny z pcv są także o wiele tańsze niż tradycyjne płytki ceramiczne i bardzo łatwo się je montuje przy pomocy specjalnego kleju. Można tę czynność wykonać samodzielnie.