Skip to content Skip to footer

Peeling medyczny w Warszawie

Zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne i powszechne, coraz więcej z nas choć raz w swoim życiu odwiedziła gabinet medycyny estetycznej. Ciekawym i popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest zdecydowanie peeling medyczny w Warszawie. Jest to zabieg, który może wykonywać kosmetolog, ponieważ nie narusza on ciągłości naszej skóry. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju zabiegów.

Peeling medyczny – jakie są przeciwwskazania do tego typu zabiegu?

Jak do każdego zabiegu medycznego – istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu medycznego. Warto się z nimi zapoznać, by mieć pewność, że możemy u siebie przeprowadzić tego typu zabieg. Istotnym przeciwwskazaniem do peelingu medycznego jest okres ciąży i laktacji, w tym czasie powinniśmy unikać jakichkolwiek zabiegów medycznych, o ile nie są one wskazane ze względu na nas stan zdrowia.

Innym przeciwwskazaniem się podejrzane dermatologicznie znamiona, nazywane medycznie znamionami atypowymi. Takie znamiona należy kontrolować u dermatologa pod kątem onkologicznym, gdyż mogą być miejscem wyjścia czerniaków. Inne przeciwwskazania to: stany zapalne skóry i tkanki podskórnej, znaczna opalenizna, jak i oparzenia słoneczne. Choroby takie jak łuszczyca, czy atopowe zapalenie skóry również są przeciwwskazaniem do tego zabiegu medycyny estetycznej.

Jakie są wskazania do tego typu zabiegów?

peeling medyczny w Warszawie powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które chcą poprawić wygląd swojej skóry oraz zapobiegać powstawaniu na skórze zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Warto wiedzieć, że takie zbiegi mają działanie silnie złuszczające i sprawiają, że nasza skóra się regeneruje. Po peelingu medycznym skóra jest gładka i aksamitna w dotyku, ponieważ doszło do złuszczenia się naskórka i martwych komórek skóry. Wskazaniem do zabiegu peelingu medycznego jest także trądzik, który nie jest leczony pochodnymi witaminy A, czyli retinoidami. Wskazaniem do peelingu medycznego jest także sucha i szorstka skóra.

Co jeszcze warto wiedzieć o peelingu medycznym?

Peelingi medyczne są przeprowadzane przy udziale substancji złuszczających, takich jak na przykład kwasy owocowe. Używa się między innymi takich związków jak: kwasy BHA, czyli znane w kosmetologii kwasybeta-hydroksylowe, na przykład kwas salicylowy, a także kwas witaminy A (inaczej retinol) oraz znany kwas migdałowy.

Leave a comment