Skip to content Skip to footer

Sportowy Szczyrk

Na sportowej mapie Szczyrk jest obecny od dwudziestolecia międzywojennego. To tu odbywały i odbywają się krajowe oraz międzynarodowe zawody w skokach narciarskich, to tu trenują polscy skoczkowie, to tu znajdują się ośrodki narciarskie oferujące wielbicielom białego szaleństwa dobrze przygotowane trasy, to tu znajdują się szczyty, na których widoki zapierają dech w piersiach. Trudno się dziwić, że ze wszystkich stron Polski ściągają tu rzesze turystów. Jakim zapleczem dysponuje Szczyrk?

Gastronomia Szczyrk

Żurek szczyrkowski, kwaśnica po góralsku z mięsem, kociołek zbójnicki, soczysta golonka, ręcznie robione pierogi – to tylko niektóre ze specjałów, które warto spróbować w regionalnych pubach, restauracjach, knajpkach. Na tegorocznej liście punktów gastronomicznych wartych uwagi znalazła się Restauracja Stara Karczma, Restauracja Kabardo, Gospoda Polska, Restauracja Huta Smaków. Oprócz tego godne polecenia i spróbowania są lokalne alkoholowe i bezalkoholowe trunki.

Szczyrk noclegi

Noclegi Szczyrk oferuje w hotelach, apartamentach, pokojach, kwaterach prywatnych, pensjonatach, schroniskach. Każdy, kto chce zwiedzić szczyrk noclegi w wysokim sezonie powinien rezerwować z wyprzedzeniem – korzystniej położone miejsca, o przyzwoitym standardzie i przystępnych cenach rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jeśli chodzi o ceny za noclegi Szczyrk nie różni się od innych atrakcyjnych pod względem turystycznych miejsc – ceny wahają się w przedziale 20 PLN/noc (schronisko) – 400 PLN/noc (hotel). Ten, kto już Szczyrk zwiedził, potwierdzi, że warto zwrócić uwagę na apartamenty Szczyrk bowiem posiada bogatą ich bazę.

Apartamenty Szczyrk

Obiekty oferują szeregi udogodnień – są położone blisko stoków i wyciągów narciarskich, są przytulnie urządzone (większość z nich posiada balkony lub tarasy), czyste, przestronne, posiadają atrakcje dla dzieci. Do większości z nich można zabrać domowe zwierzęta. Dolina Skrzycznego, Apartament Doliny, Apartamenty przy skoczni, Villa Monica, Między Nami Apartamenty – to obiekty, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami dotychczasowych gości, i z których ofertą na pewno warto się zapoznać.

Szczyrk warto odwiedzić. Jeśli ktoś nie jest miłośnikiem sportów, znajdzie tu inny sposób na spędzenie czasu. Bo w Szczyrku trudno się nudzić. Nawet najmłodszym dzieciom.

Leave a comment