Skip to content Skip to footer

Sprzęty poprawiające jakość wody

Szukacie informacji o sprzętach lub urządzeniach, które poprawią jakoś wody w Waszym gospodarstwie domowym? Idealnie trafiliście. Po lekturze tego krótkiego artykułu zdobędziecie wiedzę w jaki sposób możecie oczyścić Waszą wodę.

Filtry do wody

Zacznijmy od takich urządzeń jak filtry do wody. Każdy filtr zawiera 3 części filtrujące i każda z nich jest odpowiedzialna za inne czynności.
– węgiel aktywny – eliminuje nieprzyjemny smaku i zapachu chloru w wodzie oraz usuwa lub redukuje wielu szkodliwych zanieczyszczeń, m.in. herbicydów i pestycydów.
– piasek filtracyjny – filtracja mechaniczna na poziomie 20 mikrometrów (grubość włosa to 50-100 mikrometrów).
– żwir filtracyjny – optymalizacja cyrkulacji wody oraz skuteczniejsze płukanie złóż.

Jeżeli chodzi o zasadę działania to woda przepływa przez węgiel aktywny oraz piasek i żwir filtracyjny, dzięki czemu jest pozbawiana mętności, smaku i zapachu chloru oraz innych zanieczyszczeń. Filtry do wody pukają złoża od 1 do 14 dni. To zależy jakiej jakości jest woda. Płukanie trwa ok. 20 minut i ma miejsce o dogodnej dla użytkownika porze – zazwyczaj np. w nocy. Filtry do wody montuje się na głównym przyłączu wody zimnej w domu.

Jakie są korzyści z użytkowania filtrów do wody?

Przede wszystkim oszczędność pieniędzy i dbałość o środowisko, ponieważ do płukania złoża wystarczy woda, żadnych chemikaliów. Nie można zapomnieć o komforcie i zdrowiu Twoje oraz rodziny. Skóra nie jest podrażniona chlorem. Jest smaczniejsza i zdrowsza woda w całym domu, głębszy smak kawy, herbaty i napojów oraz smaczniejsze, bardziej aromatyczne potrawy. Ponadto filtry do wody stałe dają śladowy pobór energii.

Domowe uzdatnianie wody.

W wielu budynkach mieszkalnych istnieje realny problem z jakością cieczy, która płynie z instalacji. Zbyt wysoki współczynnik twardości może doprowadzać do niszczenia instalacji grzewczych, armatury łazienkowej, a także podłączonych do instalacji urządzeń AGD. Rozwiązaniem tego dokuczliwego i nieprzyjemnego problemu jest uzdatnianie wody. Stosując domowe uzdatnianie wody osiągniemy wiele korzyści, które będą wyraźnie widoczne w życiu codziennym. Warto wiedzieć, że już 1 milimetr kamienia przyczynia się do wzrostu zużycia energii. Korzyścią jest także ochrona rur, które nie będą już narażone na osadzanie się w nich kamienia, co doprowadza do zmniejszania ciśnienia i przepływu. Chroniona jest również armatura – dzięki skutecznie działającej stacji zniknie problem zniszczonych uszczelek, korozji oraz zatkanych dysz. Zalety będą także widoczne przy gotowaniu – zastosowanie systemu z węglem aktywnym sprawia, że ciecz ma poprawną barwę i jest o wiele smaczniejsza.

Zmiękczanie wody

Jeżeli chodzi o poprawę jakości wody to coraz większą popularność zyskuje zmiękczanie wody w Warszawie i innych miastach w Polsce i na świecie. Polega na usuwaniu z wody, związków i substancji które powodują, ze woda jest twarda. Niestety twarda woda, uszkadza urządzenia których nie jesteśmy w stanie regularnie czyścić takie jak: pralki, zmywarki, bojlery. Uszkodzenia te, generują niechciane i niespodziewane koszty, dlatego jeżeli woda w Twoim domu jest twarda – warto pomyśleć o urządzeniu, którego celem jest zmiękczanie wody.

Więcej dowiesz się na stronie http://ewoda.pl/