Skip to content Skip to footer

W poszukiwaniu rasowego psa

Bardzo wiele osób poszukujących nowego członka rodziny, rozgląda się za czworonogami rasowymi. Rzeczywiście, pieski z rodowodem są naprawdę bardzo wdzięczne i efektowne, potrafią być też najlepszymi przyjaciółmi. Niestety, bardzo wiele osób nie wie, na co zwrócić uwagę, by nie adoptować pieska z tak zwanej pseudohodowli. Są to miejsca, w których psy na sprzedaż traktowane są jak towar. Szczeniaki z takich miejsc bardzo często mają problemy z socjalizacją, różnego rodzaju schorzenia oraz zwykle mieszkają w naprawdę złych warunkach.

Psy na sprzedaż – jak uniknąć pseudohodowli?

Na portalach internetowych nie brakuje ogłoszeń typu „oddam psa za darmo” – w takim przypadku trzeba naprawdę wykazać się dużą dawką ostrożności. Podobnie w przypadku, w którym rasowy pies wystawiony jest za naprawdę niewielką kwotę.

Trzeba mieć świadomość, że rasowy piesek z dobrego źródła musi trochę kosztować, a wszystkie ogłoszenia z wybitnie zaniżoną ceną lub wręcz za darmo – mają swoje ukryte powody. Właściciele robią wszystko, by zapewnić potencjalnych nabywców, że wystawiony piesek jest w idealnym stanie oraz nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Prawda jest jednak taka, że wszystkie tego typu anonse mają drugie dno. W takim w przypadku nowy właściciel może być zdziwiony problemami, jakie wynikną już w krótkim czasie po adopcji pieska.

Na co zwrócić uwagę adoptując rasowego szczeniaka?

Poszukując rasowego szczeniaka do adopcji, nie warto sobie zaprzątać głowy ogłoszeniami „Oddam psa za darmo”. Lepiej poszukać ofert pochodzących z uczciwej hodowli, która wykazuje się ogromną troską o swoje szczeniaki i dba o to, by trafiły do nowych właścicieli w jak najlepszej kondycji. Osoby które mają już upatrzonego konkretnego pieska, koniecznie powinny odwiedzić go w obecnym miejscu zamieszkania. Tutaj na własne oczy mogą przekonać się, w jakich warunkach wychowywany jest szczeniak, czy przebywa na co dzień z ludźmi, jak zachowuje się w kontakcie z innymi zwierzętami oraz przede wszystkim – czy jego matka jest odpowiednio zadbana.

Specjaliści wskazują, że pseudohodowle są w ostatnich czasach bardzo ogromnym problemem. Pieski z nich pochodzące z reguły mają ogromne problemy zdrowotne oraz trudności w dopasowaniu się do nowego miejsca zamieszkania. Dlatego poszukując nowego psa trzeba mieć świadomość tego, że tylko uznane i zarejestrowane hodowle dają pewność, że nowy członek rodziny będzie cieszył się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

Leave a comment