Skip to content Skip to footer

Weekendowa wyprawa do Szczyrku

Czasami warto wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania i pojechać w jakieś nowe miejsce. Dla mieszkańców Południowej Polski, albo dla wszystkich innych, którzy po prostu uwielbiają górskie krajobrazy, doskonałą destynacją będzie Beskid Śląski, z jedną z jego perełek, jaką jest Szczyrk.

Szczyrk noclegi na weekend

Do Szczyrku warto przyjechać na weekend, ale też na dłuższy pobyt, chociażby na tydzień na urlop. Miasteczko to jest doskonałą destynacją zarówno na urlop latem, jak też na wyprawę zimową. To właśnie zimą w Szczyrku trwa prawdziwe narciarskie szaleństwo, a na skrzycznym dzieją się cuda. Widoki zapierają dech w piersiach i naprawdę warto zobaczyć to na własne oczy. W takich okresach o tanie nocowanie w Szczyrku nie jest łatwo, dlatego warto bukować jest z wyprzedzeniem, by móc spędzić tam jak najwięcej czasu. Miasto ma naprawdę fajną i luzacką atmosferę, A poza tym bajeczne krajobrazy.

Nocowanie Szczyrk

Każdy, kto jeszcze nigdy nie był w tej części Polski, z pewnością zastanawia się, jak to jest z bazą noclegową. W przypadku Szczyrku miasto jest dobrze rozwinięte pod tym względem, zresztą tak jak i cały region. W położonym nieopodal Bielsku-Białej, a także w Wiśle czy Ustroniu, można znaleźć noclegi tak naprawdę na każdą kieszeń. Końcu każdy ma inne potrzeby, oraz inne możliwości finansowe. W regionie są zatem luksusowe hotele i ośrodki SPA, jak też bardziej kameralne miejsca noclegowe, chociażby w domach prywatnych. Tanie noclegi w Szczyrku można zatem znaleźć o każdej porze roku, nawet w szczycie sezonu urlopowego. Trzeba tylko szukać ich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Szczyrk noclegi dla rodzin

Do Szczyrku często wpadają rodziny z małymi dziećmi, bo można tu fajnie spędzić czas na łonie natury, a także korzystać z różnych aktywności sportowych. To zatem wymarzone miejsce na krótki wypad, nawet w trakcie roku szkolnego. Rodziny z dziećmi mogą szukać noclegów również w drewnianych domkach, które zwykłe są bardzo atrakcyjne właśnie dla większych grup. To kolejny dowód na to, że baza noclegowa w Szczyrku jest dobrze rozwinięta, a każdy znajdzie miejsce na pobyt idealne dla siebie.

Nocowanie Szczyrk – sezon narciarski

Miłośnicy nart i snowboardu powinni pamiętać o tym, coraz bliżej ich ulubiona pora roku. Zimą w Szczyrku zawsze jest mnóstwo ludzi, bo Skrzyczne to doskonały stok , z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą dla narciarzy. Kto zatem chciałby szusować w Szczyrku w najbliższych miesiącach, już niedługo powinien pomyśleć o szukaniu noclegów na zimowy urlop. Z pewnością taki pomysł będzie miało też mnóstwo innych ludzi.