Skip to content Skip to footer

Wózki transportowe: wybierz swój!

Nowoczesne i profesjonalne. Takie właśnie powinny być wózki do transportu, które są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego sklepu, magazynu, zaplecza, a nawet… domu. Są one stosowane oraz niezwykle popularne ze względu na to, że w znaczący sposób ułatwiają pracownikom pracę oraz odciążają ich organizm przed bólami między innymi kręgosłupa.

Wózki tego typu posiadają szereg zalet, w związku z czym są tak chętnie stosowane w wielu miejscach. Do ich plusów należy zaliczyć między innymi to, że podnoszą efektywność codziennej pracy, jak również i zabezpieczają towary przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Niektóre zwiększają także szybkość ich przewożenia.

Zastosowanie wózków transportowych

Wózki transportowe w głównej mierze są potrzebne tam, gdzie noszenie oraz przewożenie różnych przedmiotów jest na tak zwanym porządku dziennym. W szczególności mowa o produktach ciężkich, posiadających duże gabaryty. Są to między innymi sprzęty AGD, meble, a nawet paczki kurierskie. Często wózki można również spotkać w sklepach, kiedy pracownicy rozładowują towar spożywczy.

Jednym z najbardziej popularnych modeli są wózki Dolly wyprodukowane przez markę Schoeller Allibert. Charakteryzuje je to, że są niezwykle uniwersalne oraz posiadają różnorodne wymiary. Co ważne, ich udźwig to nawet kilkaset kilogramów. Należy nadmienić także, iż sprzęt ten produkowany jest z najwyższej jakości materiałów, dlatego też jest w stanie posłużyć przez długi czas.

Rodzaje wózków transportowych

Oprócz wózków Dolly, warto też zwrócić uwagę na inne rodzaje tego typu sprzętu. Mowa między innymi o wózkach półkowych, które mocno przypominają wózki łazienkowe. Kilka półek jest połączonych ze sobą, a ich przestawienie jest bardzo proste za sprawą zamontowanych kółek.

Nie można także zapominać o wózkach schodowych, czyli takich, które są przystosowane do jazdy po schodach. W szczególności przydają się one w firmach, w których nie ma windy oraz domach, do transportowania towaru na wyższe piętra. Posiadają one koła trzyramienne lub pięcioramienne.

Wybierając wózki widłowe, należy zastanowić się również nad ich napędem. Zdecydowana większość jest bowiem napędzana ręcznie, czyli z pomocą rąk ludzkich. Mimo to jednak, coraz większą popularnością cieszą się wózki akumulatorowe oraz elektryczne. Są one bardzo proste w stosowaniu.

Leave a comment