Skip to content Skip to footer

Z jakich usług stomatologicznych skorzystać?

Klinika dentystyczna Chorzów oferuje szeroki wachlarz usług, aby nasze zęby były zdrowe i piękne. Pacjenci mają różnorodne oczekiwania i problemy. Stomatolog Chorzów dba o to, aby efekt końcowy był zadowalający, a zabieg przebiegał w miłej atmosferze.

Dlaczego leczyć zęby?

Nieleczony ząb boli i utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Ponadto choroby zębów i dziąseł mają wpływ na inne organy takie jak serce, nerki, mózg. O zdrowie zębów szczególnie powinny dbać przyszłe mamy, bo nieleczone zęby mogą spowodować przedwczesny poród i niską masę urodzeniową.

Zęby białe jak śnieg.

Czasami pasta wybielająca nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego warto rozważyć laserowe wybielanie w gabinecie dentystycznym lub wybielanie nocno – nakładkowe. Wybielanie powinno się wykonywać nie częściej niż raz w roku, biel po takich zabiegach może utrzymywać się do trzech lat. Stomatolog Chorzów radzi unikać picia kawy i herbaty oraz palenia papierosów, aby nasze zęby były jak najdłużej białe.

Równe i proste uzębienie.

Jeśli twoim problem jest diastema albo za krótkie górne jedynki zdecyduj się na licówki. Ich stan trzeba kontrolować co kilka lat. Jeśli jesteś burksistą, twoje zęby mogą być starte przez nawykowe zgrzytanie i zaciskanie. Dobra wiadomość jest taka, że można je odbudować. Klinika dentystyczna Chorzów oferuje usługi ortodontyczne na wysokim poziomie. Korekcja wad zgryzu sprawi, że poczujemy się pewniejsi siebie.

Nieprzyjemny zapach z ust

Halitoza spowodowana jest przez zmniejszone wydzielanie śliny – naturalnego wroga bakterii. Aby pozbyć się jej najczęściej stosuje się płukanki albo gumę do żucia z ksylitolem lub sorbitolem. Te substancje zwiększają produkcję śliny, spowalniają rozwój bakterii i normują pH jamy ustnej.

Kiedy stracisz zęby

W dzisiejszych czasach pacjenci zamiast ruchomych protez osiadających wybierają protezy stabilizowane za pomocą implantów. Dzięki temu jakość ich życia staje się wyższa, bo, nie mają już problemów z utrzymaniem protez na miejscu w trakcie mówienia i jedzenia. Czują się dzięki temu swobodniej. Klinika stomatologiczna chorzów oferuje protezy i implanty wysokiej jakości.

Uśmiech, jak u gwiazdy z Hollywood może należeć do ciebie. Piękne zęby pomagają w życiu, zatem warto w nie zainwestować. Klinika stomatologiczna Chorzów może ci w tym pomóc.

Leave a comment