Skip to content Skip to footer

Zegarki dla triathlonistów i ich zalety

Triathlon to dyscyplina sportowa zdobywająca coraz większą popularność w Polsce. Jako że jest ona kombinacją aż trzech typów aktywności (biegania, pływania i kolarstwa), wymaga od zawodników niesamowitej sprawności, ale też odpowiedniego przygotowania. Zegarek dla triathlonisty na pewno się im przyda. A do czego on służy?

Czym są zegarki dla triathlonistów?

To odmiana inteligentnych zegarków – urządzeń niezwykle nowoczesnych, przypominających małe smartfony, a czasem oferujących nawet o wiele więcej niżeli zwykłe telefony komórkowe. Wyglądają niepozornie, bo są zgrabne, dzięki czemu podczas aktywności kompletnie nie czuć ich na ręce, ale kryją w sobie niesamowite funkcje.

Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak i wśród zegarków dla triathlonistów można znaleźć urządzenia o wątpliwej jakości. Cena gra tu olbrzymią rolę. Jeżeli zegarek kosztuje mniej niż tysiąc złotych, najprawdopodobniej nie będzie zbyt dobrze się sprawdzać.

Pomoc w układaniu planów treningowych

Każdy triathlonista, który traktuje swój sport na poważnie, musi działać w oparciu o dobrze przygotowany plan treningowy. Specjalistyczne zegarki w pewnym stopniu pomagają trzymać się ułożonego planu. Stworzoną na komputerze koncepcję można z łatwością na nie przesłać, by zawsze mieć ją przy sobie.

A jak to pomaga sportowcom? Otóż dzięki zegarkom nie muszą oni zabierać ze sobą na trening planu zapisanego na kartce. A czasem jest to niemożliwe. Podczas pływania w basenie zdecydowanie lepiej zerknąć na zegarek niżeli robić bezsensowną przerwę tylko po to, by udać się do szatni i raz jeszcze przejrzeć swoje notatki.

Kontrola postępów

Oczywiście podczas wykonywania aktywności zegarek dla triathlonisty sam zapisuje, jakie wyniki uzyskał jego użytkownik. Notuje czas przepłynięcia konkretnej długości basenów i tempo, z jakim sportowiec pokonał dystans w trakcie biegania. Umożliwia to dokładną analizę wyników.

A wyniki trzeba regularnie zapisywać i trzeba koniecznie je sprawdzać. W triathlonie o to chodzi, by cały czas pokonywać własne rekordy i stawać się jeszcze lepszy. Postępujący tak sportowcy mają szansę zajść naprawdę daleko. W osiągnięciu sukcesu w pewnym stopniu pomagają im właśnie takie gadżety jak inteligentne zegarki.

Leave a comment