Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o laserowym zamykaniu naczynek?

Rozszerzenie naczynek krwionośnych na twarzy może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. W wielu przypadkach problem ma podłoże genetyczne. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, dlaczego na naszej twarzy pojawiają się nieestetyczne czerwone plamy. Warto jednak wiedzieć, że w dzisiejszych czasach można je relatywnie łatwo wyeliminować.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zamykanie naczynek na twarzy oferowane jest przez wiele gabinetów medycyny estetycznej. Zwykle wykorzystuje się do tego laser. Innowacyjne urządzenia zapewniają wysoki poziom skuteczności, a także długotrwałe efekty. Trzeba również wspomnieć, że stosowany sprzęt nie wywołuje bólu, czy też dyskomfortu. Podczas zamykania naczynek krwionośnych można zwykle poczuć delikatne uderzenia gorąca. Wszystko zależy od tego, gdzie skierowany został laser. Należy jednak wspomnieć, że specjaliści stosują profesjonalne środki chłodzące.

Niestety nie każdy może poddać się laserowemu zamykaniu naczynek na twarzy. Do przeciwwskazań można zaliczyć m.in. ciąże, karmienie piersią, opaloną skórę twarzy, przyjmowanie leków z niektórych grup. Trzeba zaznaczyć, że przez zapisaniem się na zabieg należy udać się na konsultację. Ważne jest to, aby ekspert ocenił rzeczywisty stan skóry.

Liczba zabiegów

Zamykanie naczynek na twarzy przebiega zwykle w ekspresowym tempie. Nie należy więc obawiać się, że jednorazowy zabieg będzie ciągnąć się godzinami. Wszystko przebiega sprawnie oraz bezproblemowo. Warunek jest jeden — należy wybrać gabinet, który posiada wyrobioną renomę. Duże znaczenie mają umiejętności osoby wykonującej zabieg. Nie bez znaczenia jest również posiadany sprzęt. Wiadome jest, że im bardziej zaawansowane urządzenia, tym lepsze efekty.

Nie można jednoznacznie określić, jaka liczba zabiegów będzie niezbędna. Każde zmiany na twarzy są zupełnie inne. Jeśli są one rozległe, to najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie trzech lub czterech zabiegów. W niektórych przypadkach już po pierwszym zabiegu można uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Pielęgnacja po zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest bezinwazyjne, jednak nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji skóry po zabiegu. Z pewnością otrzymamy listę zaleceń od specjalisty. Bardzo ważne jest to, aby się do nich stosować. W innym przypadku efekty będą nietrwałe.

Skóra twarzy nie może być narażona na agresywne działanie zabiegów kosmetycznych. Duże zagrożenie stanowią również warunki otoczenia. Rozszerzaniu naczynek krwionośnych sprzyja m.in. wilgoć, czy też wysokie temperatury.

Leave a comment