Skip to content Skip to footer

Do Szczyrku na narty i na letnie wędrówki

Szczyrk to niewielkie miasteczko w Beskidzie Śląskim. Jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku. Świetne warunki zimowe oraz znakomita baza noclegowo-sportowa sprawiają, że jest to prawdziwa zimowa stolica Polski.

Na narty do Szczyrku

Coraz częściej zapaleni narciarze zamiast tradycyjnego Zakopanego wybierają Szczyrk. Przyciągają ich liczne wyciągi, kolej gondolowa, krzesełkowa oraz liczne i doskonale utrzymane trasy zjazdowe. Klimat sprawia, że śnieg leży długo, więc i sezon narciarski jest długi. Dodatkowo trasy są sztucznie naśnieżane, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla narciarzy. To wszystko wykorzystują także zawodowi sportowcy, którzy często przygotowują się do zawodów w tutejszym Centralnym Ośrodku Sportu.Ale nie tylko narciarstwo zjazdowe można uprawiać w Szczyrku. To także piękne trasy biegowe oraz kompleks skoczni narciarskich Skalite.Nie trzeba martwić się o noclegi. Pensjonaty, kwatery prywatne, apartamenty Szczyrk zapewnia bardzo różnorodną ofertę noclegową w różnych cenach. Apartamenty Szczyrk ma rozmieszczone w różnych lokalizacjach, blisko wyciągów, ale i w centrum miasta. Jak więc widać, noclegi szczyrk oferuje dla każdego.

Atrakcje w Szczyrku

Po nartach można w Szczyrku odpocząć w termach lub na basenie. Znakomita baza gastronomiczna pozwala wybrać swoje ulubione jedzenie. Jest też możliwość poznania kuchni regionalnej, która charakteryzuje się niepowtarzanym charakterem. Szczyrk noclegi bardzo często łączy z możliwością spożywania domowych posiłków, które smakują zwykle dużo lepiej niż w najlepszej restauracji. Zapewniają to liczne pensjonaty.Również lato jest doskonałym czasem na pobyt w Szczyrku. Także o tej porze roku noclegi Szczyrk zapewnia bez problemu. Dla piechurów, którzy lubią wędrować bez stałej bazy, są na trasie liczne schroniska. A oglądać w Beskidzie Śląskim jest co. Liczne zabytki architektury, kapliczki czy stare domy często pojawiają się na trasie wędrówek. Wspaniałe panoramy ze szczytów zapadają na długo w pamięć. A szczyty, choć nie najwyższe, są podczas wędrówki bardzo wymagające i trzeba się sporo namęczyć, żeby je zdobyć. A na koniec wędrówki Szczyrk noclegi zapewni w dobrych kwaterach, aby dobrze wypocząć w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu.

Leave a comment