Skip to content Skip to footer

Ekstremalnie. ale bezpiecznie

Miłośników wrażeń ekstremalnych zna chyba każdy z nas. W każdym gronie znajomych znajdzie się chociaż jedna osoba, która uwielbia poczuć trochę adrenaliny i namawia innych na szalone spędzanie wolnego czasu. Rzeczywiście często takim osobom się to udaje, bo w końcu każdy z nas lubi od czasu do czasu zrobić coś niezwykłego i szalonego. I wcale nie muszą to być rzeczy niebezpieczne – sporą dawkę adrenaliny można sobie zapewnić w zupełnie bezpieczny sposób, jak na przykład skacząc ze spadochronem.

Dlaczego skoki ze spadochronem są bezpieczne?

Dla amatora, który pragnie skoczyć ze spadochronem dostępna jest opcja skoku w tandemie. Jest to zupełnie bezpieczne, ponieważ skok w tandemie oznacza zwyczajnie skok z doświadczonym instruktorem, który kontroluje całą sytuację od początku do końca. Instruktor najpierw przeprowadza ze swoim klientem krótki kurs teoretyczny, by następnie wyskoczyć z nim prosto w chmury. Klient może skupić się na niezapomnianych doznaniach i cudownych widokach, podczas gdy instruktor kontroluje sytuację. W ten własnie sposób sport ekstremalny staje się w 100% bezpieczny i przeznaczony praktycznie dla każdego.

Cena, a wrażenia – czy warto?

Na pierwszy rzut oka skoki ze spadochronem w tandemie mogą okazać się dość drogie. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej, wcale nie jest to aż taki kosztowny sport. W większości sportów, nawet tych nieekstremalnych, zaopatrzyć się od samego początku należy w drogi sprzęt, bądź specjalnie ubranie. W tym przypadku wszystkie te elementy zapewnia szkoła, więc nie musimy się martwić o dodatkowe opłaty. Jest to też fajne pod względem często płonnego zapału do nowego sportu. Jeśli nam się nie spodoba – nie stracimy pieniędzy na sprzęt i dodatki, z których i tak byśmy nie korzystali. Jeśli natomiast chodzi o wrażenia… Chyba nikt nie ma wątpliwości, że skoki ze spadochronem zapewniają mnóstwo adrenaliny i niezapomnianych emocji. Za taką atrakcję zdecydowanie warto zapłacić.

Gdzie zacząć?

Szkół, które oferują zarówno szkolenia dla przyszłych spadochroniarzy, jak i skoki w tandemie jest naprawdę wiele. Tak naprawdę są one porozrzucane po całej Polsce w związku z czym każdy znajdzie coś niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Warto najpierw dokładnie zaznajomić się z ofertą takich szkół i zdecydować, która będzie tą idealną dla nas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment