Skip to content Skip to footer

Frezy palcowe do aluminium – narzędzia o wysokiej wydajności

Obróbka materiałów obecnie odbywa się przy użyciu wysokiej jakości urządzeń i wykorzystaniu najnowszych technologii, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w postaci niezwykle precyzyjnych części, elementów oraz detali montażowych. W maszynach CNC stanowiących centra obróbcze używane są frezy palcowe do aluminium.

Czym są frezy palcowe do aluminium?

Tego rodzaju wiertła tnące są produkowane z węglika spiekanego, który posiada wyjątkowe właściwości. Wykonane z tego materiału frezy odznaczają się niezwykłą precyzją, trwałością, oraz wydajnością.

Urządzenia obróbcze wyposażone we frazy palcowe do aluminium wykonują najtrudniejsze prace cięcia, wiercenia oraz kształtowania na najbardziej wymagających materiałach, takich jak metale, twarde tworzywa sztuczne oraz inne wymagające narzędzi o bardzo dobrych parametrach.

Frezy palcowe inaczej zwane trzpieniowymi sprawdzają się przy wykonywaniu najbardziej precyzyjnych prac obróbczych, w wyniku których powstają detale o dokładnie zaplanowanych wymiarach, wielkościach oraz dokładnie wykończonych, gładkich brzegach czy krawędziach.

Gdzie znajdują zastosowanie frezy trzpieniowe do aluminium?

Frezy palcowe do aluminium są powszechnie używane do produkcji różnego rodzaju detali i elementów montażowych w wielu branżach przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie od precyzji wykonania składników maszyn urządzeń, podzespołów oraz całościowych produktów zależą ich walory użytkowe wykorzystanie frezów palcowych jest najlepszym rozwiązaniem.

Do branż wykorzystujących w produkcji frezy palcowe należy przemysł motoryzacyjny, meblarski, produkcja maszyn i urządzeń mechanicznych oraz wiele innych gałęzi przemysłowych. Detale i elementy montażowe wykonane przy użyciu precyzyjnych centrów obróbczych CNC posiadają cechy idealnie zgodne z założonymi projektami.

Jakie rodzaje frezów palcowych są używane do obróbki materiałów?

Frezy do aluminium i innych trudnych materiałów mogą różnić się konstrukcją rowków, ich ilością oraz kształtem. Od rodzaju wiertła zależy możliwość wykonania nacięć o odpowiednim kształcie i wielkości.

Mimo różnej budowy wiertła zachowują swoje wysokie parametry użytkowe, są odporne na ścieranie oraz wytrzymują wiercenie wysokoobrotowe.

Frezy palcowe do aluminium w swojej ofercie firma Frezwid

Leave a comment