Skip to content Skip to footer

Praktyczny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Prezent dla dziadków powinien być wyjątkowy by sprawił im radości i był wyrazem miłości oraz wdzięczności za ich troskę. Warto więc na prezent wybrać coś oryginalnego. Mogą to być drobiazgi, ale dane od serca z pewnością będą idealnym prezentem. Podarunek można również przygotować samodzielnie – na przykład poszewki dekoracyjne.

Poszewki na poduszki dekoracyjne

Banalne, ale dające wiele możliwości na stworzenie wyjątkowego prezentu. Najlepiej kupić małe poduszki z poszewkami i zrobić do nich poszewki ozdobne według własnych projektów i możliwości. mamy wówczas pewność, że poszewki będą pasowały. Innym sposobem jest zmierzenie poduszek, które dziadkowie posiadają i zrobienie do nich dekoracyjnych poszewek. Jeśli są to poduszki standardowych rozmiarów, można wykorzystać gotowe poszewki – jedynie je ozdobić na miarę swoich możliwości. Taki prezent z pewnością przypadnie dziadkom do gustu. Będzie on niezwykle praktyczny, dekoracyjny i spersonalizowany, przez co wyjątkowy.

Sposobów na wykonanie dekoracyjnych poszewek jest wiele. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości. Dekoracja można przybrać formę:
– dedykacji czy rysunku namalowanego pisakami do tkanin;
– haftu własnoręcznego lub wykonanego na zamówienie;’
– foto nadruku;
– samodzielnie skomponowanego i naszytego wzoru.

Foto nadruk na poszewce

Poszewki na poduszki dekoracyjne można zamówić z własną grafiką. Przygotowując projekt owej grafiki można wykorzystać autorskie rysunki czy fotografie, zdjęcia z dziadkami czy też stworzyć własny wierszyk lub dedykację.

Haft lub dedykacja

Najprościej zamówić poszewki dekoracyjne z haftem własnego projektu, ale można również pokusić się o zrobienie go na własną rękę. Ciekawym i prostym pomysłem na oryginalną poszewkę jest napisanie dedykacji lub namalowanie czegoś pisakami do tkanin.

Naszyta dekoracja

Sposobów na jej stworzenie jest mnóstwo. Można użyć do tego celu gotowej poszewki oraz specjalnych łatek czy materiałowych elementów dekoracyjnych. Przydadzą się również skrawki materiału czy włóczka. Poszewkę można dowolnie ozdobić czyniąc ją oryginalną.

Zestawy poszewek dekoracyjnych dla Babci i Dziadka

Zestawy poszewek dekoracyjnych mogą być o jednakowym wzorze, lub różne – na przykład ze specjalną dedykacją oddzielną dla Babci oraz dla Dziadka. Kwestia indywidualnych preferencji. Zarówno dwie takie same poszewki, jak i dwie różne będą stanowiły wyjątkowy zestaw ozdobnych poszewek.

Leave a comment