Skip to content Skip to footer

Jak kupować na portalach z używaną optyką myśliwską?

Jak kupować na portalach z używaną optyką myśliwską?

Portal z używaną optyką myśliwską to różnorodne towary w atrakcyjnych cenach. To miejsce, w którym spotykają się miłośnicy polowań. Mogą wymieniać się sprzętem lub sprzedawać go w atrakcyjnych cenach. Optyka używana to nie lada gratka. Warto jednak pamiętać, że wszędzie tam gdzie pojawiają się pieniądze, pojawiają się też oszuści. Jak ich uniknąć? Jak bezpiecznie kupować używaną optykę myśliwską?

Portal z używaną optyką myśliwską – kupno tylko za pobraniem

Używana optyka myśliwska to nie jest tani sprzęt. Chociaż pierwsza zasada bezpiecznych zakupów przez internet mówi o tym, że absolutnie wszystko należy kupować z wysyłką za pobraniem. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że sprzedawca nie wyśle paczki. Jeśli chce otrzymać pieniądze – to musi ją wysłać. Przelanie pieniędzy prosto na konto nieznanej osoby z portalu z używaną optyką myśliwską jest bardzo niebezpieczne. Oczywiście, nie należy zakładać, że wszyscy ludzie to oszuści – ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Ubezpieczenie

Zawsze należy ubezpieczać paczki z delikatną zawartością. Optyka używana zdecydowanie należy do takiego rodzaju zawartości. Dopłata za ubezpieczenie paczki jest zdecydowanie niższa niż starta, przy jej zagubieniu. Ubezpieczenie powinno być przynajmniej na poziomie połowy wartości używanej optyki myśliwskiej. Oczywiście, im wyższa kwota ubezpieczenia, tym więcej trzeba za nie zapłacić.

Sprawdź zawartość

Zawartość paczki zawsze należy sprawdzić przy kurierze. Używana optyka myśliwska to delikatny i drogi sprzęt, więc nie należy przejmować się nadąsaną miną kuriera. Jego obecność może okazać się niezbędna do spisania protokołu szkody. Właściwe zabezpieczenie paczki leży po stronie sprzedawcy, jednak gdy dostawcy rzucają przesyłkami, to każda, nawet najlepsza folia bąbelkowa jest bezsilna.

Bezpieczne rozwiązanie

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem przy kupnie za pośrednictwem portalu z używaną optyką myśliwską jest odbiór osobisty. W tej sytuacji nie ryzykuje się uszkodzenia towaru w czasie transportu. Nie ma też ryzyka, że sprzedawca nas oszuka. Pieniądze przechodzą z ręki do ręki, więc jest to najbezpieczniejszy rodzaj transakcji. Jeżeli odległość między kupującym a sprzedawcą jest na tyle rozsądna, że podróż można uznać za opłacalną – to należy korzystać z tej możliwości, bo jest najbezpieczniejsza.

Leave a comment