Skip to content Skip to footer

Jak szybko zmienić wygląd sufitu?

Brud, nieciekawy kolor, odprysk czy odpadnięcie tynku na suficie zwykle kojarzą się z koniecznością rozpoczynania remontu pomieszczenia. W dzisiejszych czasach warto pomyśleć o nieco szybszym i znacznie mniej kosztownym rozwiązaniu. Kasetony sufitowe zmywalne to prostota i funkcjonalność, a do tego ładny wygląd.

Kasetony sufitowe 3D – zalety

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że panele tego typu są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Umożliwiają zasłonięcie niedoskonałości powierzchni sufitowej lub zwyczajną zmianę jej wyglądu oraz nadanie wnętrzu nowego, nieszablonowego i zdecydowanie nowoczesnego charakteru. Kasetony sufitowe 3D posiadają wytłoczenia w postaci różnorodnych wzorów, np. fal, kwiatów, piramid, figur geometrycznych, kraterów, linii czy bliżej nieokreślonych, ale bardzo oryginalnych kształtów. Poza tym istnieje opcja pomalowania ich farbą akrylową lub lateksową.

Kasetony sufitowe zmywalne, wykonane ze styropianu lub polistyrenu ekstrudowanego, są jednak nie tylko eleganckie i estetyczne, ale także charakteryzują się dużą trwałością. Nie zagraża im wilgoć, w związku z czym śmiało można ozdabiać nimi ściany i sufity w salonach, łazienkach, pokojach, kuchniach – zarówno w budynkach prywatnych, jak i firmowych. Trzeba również dodać, że kasetony sufitowe zmywalne 3D nie niszczą się zbyt zbyt szybko ani nie sprawiają kłopotu z myciem, za to stanowią świetną barierę dźwiękową oraz termiczną.

Zakup i montaż kasetonów sufitowych

Kasetony sufitowe 3D są chętnie stosowanym produktem. Ich zakup to obecnie żaden problem, jednak warto rozsądnie wybrać miejsce zakupu, by całość nie pochłonęła zbyt dużych nakładów finansowych. Jeśli chodzi o atrakcyjne ceny, zdecydowanie prym wiedzie znany sklep Eurodeco, proponujący wiele różnych wersji paneli – zarówno na sufit, jak i na ścianę. Mimo niskich kosztów, efekt po zastosowaniu produktów z całą pewnością robi wrażenie. Śmiało można zatem powiedzieć, że Eurodeco oferuje wysokiej jakości elementy przy możliwości zaoszczędzenia sporej ilości gotówki.

Na koniec warto wspomnieć, że kasetony sufitowe zmywalne 3D są banalnie proste w kwestii montażu. Wystarczy po prostu użyć odpowiedniego kleju i doczepić do powierzchni sufitu. Chcąc odświeżyć wygląd pomieszczenia, nie trzeba zatem wynajmować fachowców, których praca stanowi przecież dodatkowe koszty. Całość każdy wykonać może w pełni samodzielnie, a do tego nie zajmie to raczej zbyt wiele czasu ani nie wymaga dysponowania jakimkolwiek profesjonalnym sprzętem. Warto zatem zajrzeć do Eurodeco i wybrać wariant paneli, które najbardziej będą nam odpowiadać.