Skip to content Skip to footer

Jak zarabiać na krótkoterminowym wynajmie mieszkań?

W ostatnich latach bardzo wzrosła popularność krótkoterminowego wynajmu mieszkań. W ten sposób można zarabiać na wynajmowaniu swojego lokum na przykład dla turystów, osób podróżujących w celach biznesowych czy pracowników. To może być naprawdę konkretny dodatek do comiesięcznych wpływów na konto.

Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

Jak rozpocząć swoją przygodę z krótkoterminowy wynajem mieszkań? Jeżeli ma się nieużywane mieszkanie, warto zgłosić się do firm, które mają w swoim portfolio coś takiego jak obsługa apartamentów i zarządzanie apartamentami. Wtedy wszystkie najważniejsze zadania zleca się profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się obsługą apartamentu i wynajmowaniem go gościom. Oczywiście pobierają z tego tytułu jakąś konkretną prowizję, ale i tak na konto właściciela mieszkania wpływa znacznie większa kwota. Zarządzanie apartamentami to coraz bardziej powszechna usługa szczególnie w dużych miastach, w których jest wyjątkowo duże zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym.

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym to dosyć skomplikowane zadanie, zatem osoby bez doświadczenia mogą sobie z tym po prostu nie poradzić. Jeżeli swoje mieszkanie oddaj się w ręce profesjonalistów, z pewnością wszystko przez cały czas będzie dopięte na ostatni guzik, trujący w mieszkaniach Goście będą zadowoleni z obsługi. Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym to między innymi organizowanie kalendarza rezerwacji, kontakt z gośćmi i przekazywanie klucza do mieszkania, oraz dokonywanie wszelkich formalności związanych z check-in oraz check out. Poza tym obsługa apartamentów to też wszelkie usługi związane z utrzymywaniem czystości i sprzątaniem po wymeldowaniu się gości. Dzięki wysoko wyspecjalizowanym firmom zajmującym się zarządzaniem nieruchomościami, turyści chętnie nocują w apartamencie czy mieszkaniu, wysoko oceniają obsługę, dzięki czemu można liczyć na stały ruch i coraz większe zarobki.

Nowa nieruchomości pod wynajem

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na kredyt i wynajem go w trybie krótkoterminowym. To naprawdę bardzo opłacalny interes szczególnie w takich miastach jak Warszawa czy Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. Tam jest wyjątkowo duży ruch turystów zagranicznych, którzy cenią sobie możliwość nocowania w prywatnych mieszkaniach i apartamentach, szczególnie jeżeli są one urządzone w przytulny sposób i świetnie wyposażone.

Leave a comment