Skip to content Skip to footer

Kilka informacji na temat kursu spadochronowego

Skakanie ze spadochronem to marzenie bardzo wielu osób. Wszyscy, którzy szukają ekstremalnych przeżyć, takich do zapamiętania na całe życie, pragną kiedyś skoczyć ze spadochronem. Kurs jest natomiast dla tych, którzy chcieliby oddawać się tej aktywności trochę częściej. Wyróżniamy kurs dla osób początkujących, a także dla tych, którzy chcą zdobyć pewne uprawnienia i ze skokami związać swoje życie zawodowe.

Kurs spadochronowy

Gdzie można rozpocząć kurs spadochronowy? Najlepiej skontaktować się z najbliższym aeroklubem, bo właśnie tam można zdobyć informacje na temat kursów. Dla osób początkujących są one prowadzone mniej więcej w cenie do około 1500 zł. Same zajęcia są podzielone zarówno na te praktyczne, jak też teoretyczne. Podczas zajęć teoretycznych jest co najmniej osiem spotkań. To właśnie wtedy kursanci otrzymują między innymi wiedzę z zakresu prawa. Trzeba być na większości zajęć, a następnie zdać część teoretyczną. W tej części kurs spadochronowy przypomina zatem kurs na prawo jazdy.

Skoki ze spadochronu

Podczas kursu muszą również odbyć się zajęcia praktyczne. Najczęściej są one podzielone w ten sposób, że kursant skacze samodzielnie, najpierw w ten sposób że spadochron otwiera się automatycznie. Kolejne skoki wymagają już więcej odwagi, bo są wykonywane samodzielnie i spadochron trzeba samemu otworzyć.

Oczywiście mowa tutaj o kursie podstawowym. Jest on dedykowany dla tych osób, które ukończyły 18 rok życia i cieszą się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Trzeba będzie mieć zatem zaświadczenie od lekarza, w którym specjalista napisze, że nie ma przeciwwskazań, aby podjąć kurs. Kurs mogą rozpocząć również młodsi ludzie, po ukończeniu 16 roku życia. Wtedy jednak potrzebna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów.

Co daje kurs spadochronowy?

Co w ogóle daje udział w tego typu zajęciach? To bez wątpienia wyjście ze swojej strefy komfortu, co jest dosyć istotne dla tych osób, które lubią doświadczać nowych rzeczy i nie boją się wyzwań. To również może być pierwszy krok do tego, aby w przyszłości rozpocząć życie zawodowe niejako związane z kursami czy skokami. Ze spadochronami często skacze się na przykład w różnych wakacyjnych kurortach, bo to właśnie wtedy ludzie są żądni przygód i chętnie podejmują nowe aktywności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment