Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu

Kudzu root to roślina znana ze swoich właściwości leczniczych. Jej działanie zostało udowodnione przez naukowców. Można sobie śmiało pozwolić na zaliczenie jej do grona super food, czyli produktów spożywczych zawierających wyjątkowe wartości odżywcze, składniki mineralne w dużej ilości.

Jak działa kudzu root?

Jest to roślina, która przede wszystkim pomaga w walce z różnego typu nałogami. Wiele badań ukazuje pozytywne działanie kudzu w wychodzeniu z choroby alkoholowej. Zawdzięcza to związkom flawonoidowym takim jak: daidzyna, daidzeina i pueraryna. Jest także polecana przy innych uzależnieniach np. od nikotyny czy narkotyków. Może być wielką szansą dla osób, które zmagają się z tymi problemami, chcą się ich pozbyć, ale dotychczas nie znalazły rozwiązania czegoś, co znacznie pomogłoby im przezwyciężyć chorobę. Dzięki wielu badaniom mają realną szansę na znaczną poprawę swojego stanu zdrowia.Jednak na tym właściwości korzenia kudzu się nie kończą. Jest także pomocne w łagodzeniu objawów menopauzy między innymi uderzeń gorąca czy zawrotów głowy. Poza tym wspiera układ sercowo-naczyniowy pomagając ograniczyć ryzyko choroby wieńcowej. Kudzu warto także wykorzystać w profilaktyce antynowotworowej.

Skutki uboczne

Korzeń kudzu jest traktowany jako środek spożywczy, jednak w pewnych przypadkach należy zachować ostrożność. Nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące, osoby zmagające się chorobami hormonozależnymi (np. hashimoto) czy takie, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej jest poradzić się lekarza i uzyskać odpowiedź na swoje pytania.

Dawkowanie

Możemy nabyć tę roślinę w dwóch formach: kudzu tabletki i w postaci proszku, który dodajemy np. do koktajli. Pierwsza jest o tyle wygodna, że praktycznie możemy mieć ją zawsze pod ręką i zażyć w każdej chwili. Na opakowaniu znajdziemy szczegółowe dane dotyczące dawkowania. Poza tym sprawdźmy skład produktu, jeśli czegoś nie rozumiemy, dopytajmy sprzedającego. Istotne jest by produkt, który kupujemy, był najwyższej jakości, zawierający cenne składniki bez zbędnych dodatków.

Korzeń kudzu to szansa dla osób uzależnionych od alkoholu na znaczną poprawę ich stanu zdrowia. Poza tym roślina ta wspomaga walkę z dolegliwościami związanymi z menopauzą, bólami głowy, usuwaniu toksyn z organizmu czy dolegliwościami przewodu pokarmowego. Należy wybierać produkt ze sprawdzonym składem, od zaufanego sprzedawcy. Kudzu tabletki możemy zabrać ze sobą wszędzie i zażyć w wybranym momencie.

Leave a comment