Skip to content Skip to footer

Moda na naturalne doniczki rattanowe

Piękny ogród jest marzeniem nie tylko profesjonalnych ogrodników, ale praktycznie każdego właściciela posesji. Osoby, które nie mają żadnego ciekawego pomysłu na dekorację swojego ogródka powinny jak najszybciej sprawdzić magiczne donice rattanowe, które w pojedynkę są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz.

Moda na ekologiczne materiały

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na ekologiczne materiały, dlatego też coraz częściej powraca się do drewnianych mebli i akcesoriów. Nowością na rynku są doniczki rattanowe, które wykonane są z palmy pnącej rosnącej w Azji Południowo-Wschodniej. Rattan jest materiałem bardzo lekkim i solidnych, dlatego też wiele firm produkuje z niego donice.

Idealna osłonka dla roślin

Bardzo wiele roślin ogrodowych jest dość delikatnych, dlatego też warto zapewnić im odpowiednią osłonę, aby przeze wiele sezonów prezentowały się bardzo okazale. W dzisiejszych czasach warto postawić na naturalne doniczki rattanowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Rattan wyróżnia się charakterystycznymi plecionkami, które pozwalają rośliną swobodnie oddychać. Sporą zaletą tego niesamowitego materiału jest również to, że skutecznie odprowadza on nadmiar wilgoci. Donice z rattanu pomimo tego że są bardzo lekkie to gwarantują stabilność podłoża i co najważniejsze nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętać należy jedynie o tym, że częściej trzeba podlewać roślinki.

Jakie donice z rattanu wybrać?

Rattan jest jednym z tych materiałów, który bardzo dobrze znosi bejcowanie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy wybrać donice rattanowe w wielu różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Na półkach sklepowych dostępne są donice z rattanu naturalnego, jak i również doniczki w wielu innych zabarwieniach. W dzisiejszych czasach najmodniejsze są oczywiście białe doniczki, które pasują nie tylko do klasycznych, ale również nowoczesnych aranżacji wnętrz. Ciemne donice rattanowe to najlepszy wybór dla zagorzałych miłośników stylu rustykalnego. Wspomniane białe doniczki przypadną do gustu z kolei miłośnikom aranżacji skandynawskich. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego też każdy odnajdzie donice, które przypadną mu do gustu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że eleganckie doniczki rattanowe mogą okazać się wspaniałym pomysłem na udany prezent. Warto sprawdzić nie tylko same doniczki, ale również dekoracyjne osłonki, dzięki którym możemy wykorzystać stare donice.