Skip to content Skip to footer

Laser frakcyjny na rozstępy

Rozstępy to uszkodzenia skóry, które pojawiają się zarówno w procesie wzrostu, jak i tycia. Mają je nie tylko kobiety po ciąży, ale także te, które gwałtownie przybrały na wadze. Niestety nie da się ich usunąć za pomocą kremów. W takiej sytuacji pomóc może zabieg bardziej inwazyjny, jak laser frakcyjny.

Jak laser zwalcza rozstępy?

Lekarz po konsultacji przystąpi do zabiegu właściwego, czy znieczulenia danego obszaru, zaś następnie będzie miejsce przy miejscu kierował wiązkę lasera w taki sposób, by cały obszar był poddany zabiegowi. Laser frakcyjny za pomocą ciepła niszczy tkanki, pobudzając je do ponownego gojenia i regeneracji, a także syntezy kolagenu.

Dzięki temu skóra ma szansę się przebudować. Oczywiście jeden zabieg na rozstępy nie wystarczy chociaż na pewno będzie można zobaczyć po nim już jakieś rezultaty. Lekarz na pewno dokładnie obejrzy miejsce pokryte rozstępami i zadecyduje ile zabiegów będzie potrzebnych. Czasem takie decyzje są podejmowane już w trakcie leczenia.

Czy zabieg jest bolesny oraz bezpieczny?

Na pierwsze pytanie można z całą pewnością odpowiedzieć: nie. Zabiegi wykonywane za pomocą lasera frakcyjnego nie są bolesne, dlatego, że skóra jest znieczulona kremem. Nie ma potrzeby stosować bardziej ogólnego znieczulenia, wystarczy miejscowe. Oczywiście po zabiegu skóra będzie obrzęknięta i zaczerwieniona, ale takie objawy szybko mijają.

Czy zabieg jest bezpieczny? Tak, jeżeli wykonuje go wykwalifikowany lekarz dermatolog lub specjalista medycyny estetycznej. Ponadto laser powinien mieć również certyfikat bezpieczeństwa i jakości. Tylko wtedy można mieć pewność, że zabieg przebiegnie bez żadnych komplikacji. Warto zadbać o to, by udać się do renomowanej kliniki.

Na jakie inne problemy można polecić laser?

Rozstępy to tylko jeden problem, z którym od lat doskonale radzi sobie laser frakcyjny. Można także za jego pomocą zwalczać pozostałości po trądziku, takie jak przebarwienia i głębsze blizny. Ponadto radzi sobie on także z wiotkością skóry.

Można go zastosować nie tylko na twarz czy ciało, ale także szyję i dekolt. Od razu można będzie zauważyć poprawę jędrności i przeciwdziałanie nieuchronnym procesom starzenia się. Jak widać, jest to zabieg wielokierunkowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment