Skip to content Skip to footer

Lampy do hybryd – która będzie najlepsza?

Manicure hybrydowy nie bez powodu zyskał miliony zwolenniczek. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest bardzo trwały. Bez obawy o uszkodzenie paznokci można wykonywać prace domowe czy regularnie chodzić na pływalnię. Dodatkowo hybrydy można bez problemu wykonać samodzielnie w domu. Jaką lampę do hybryd wybrać?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wyróżnia przede wszystkim wysoka trwałość. Tę zapewnia innowacyjny sposób utrwalania lakieru. Do manicure hybrydowego używa się specjalnych, światłoczułych lakierów, które następnie są utwardzane z użyciem lampy do hybryd. W efekcie po kilkudziesięciu sekundach lakier jest trwały, odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Natychmiast po wykonaniu manicure można nawet wykonywać prace domowe.

Jakie lampy do hybryd są dostępne na rynku?

Żeby samodzielnie wykonać manicure hybrydowy, trzeba wyposażyć się w bazę do lakieru, lakiery w wybranym kolorze oraz top, który utrwali lakier. Niezbędna będzie również lampa hybrydowa. Na rynku dostępne są różne modele lamp.Najważniejszą informacją dotycząca dostępnych na rynku lamp hybrydowych jest stosowana przez nie technologia. Tradycyjne lampy UV są tańsze, ale wymagają znacznie dłuższego naświetlania – utrwalenie każdej warstwy manicure to kilka minut. Wygodniejsze w użyciu są nieco droższe lampy LED, którym wystarczy 30 do 60 sekund na utrwalenie lakieru. Dodatkowo lampy do hybryd LED posiadają czujkę, która aktywuje lampę po włożeniu dłoni oraz informuje, kiedy upłynął wskazany czas naświetlania.

Lampy do hybryd – gdzie kupić swój sprzęt?

Jaką lampę do hybryd wybrać? Jeśli chodzi o technologię, wszystko zależy od osobistych preferencji. O ile na początek wystarczająca będzie tańsza lampa UV, o tyle przy częstym wykonywaniu manicure hybrydowego lepiej zainwestować w wygodniejszą, łatwiejszą w użyciu, wymagającą znacznie krótszych czasów naświetlania lampę LED.Na rynku funkcjonuje wielu producentów lamp hybrydowych. Najważniejsze to wybierać sprawdzone, renomowane marki – to gwarancja bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości produktu. Pochodzące z nieznanego źródła lampy mogą być nie tylko niewydajne, ale przede wszystkim stanowić zagrożenie dla zdrowia, na przykład powodując poparzenie skóry.

Leave a comment