Skip to content Skip to footer

Masaż relaksacyjny – usługa dla każdego?

Często można się spotkać z opinią, że masaż relaksacyjny to usługa dedykowana dosłownie każdemu, kto tylko pragnie jej spróbować. I rzeczywiście – w zdecydowanej większości wypadków warto się mu poddać. Trzeba jednak także wiedzieć, w jakich sytuacjach ten typ zmysłowej przyjemności posiada pewne ograniczenia.

Środki ostrożności dla masażysty i klienta

Masaż relaksacyjny Warszawa jest generalnie całkowicie bezpieczny – zwłaszcza jeśli wykonuje go certyfikowany specjalista w dobrze zaopatrzonym salonie zdrowia i urody. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wykonanie masażu (zwłaszcza w tej mocniejszej wersji) mogłoby się przyczynić do pogorszenia stanu klienta.

Jednym z takich naturalnych ograniczeń bywa przede wszystkim ciąża. Masaż relaksacyjny Warszawa może się co prawda odbyć w jej trakcie, ale muszą tu zostać spełnione pewne warunki. Ciężarna powinna się znajdować pomiędzy 3. a 9. miesiącem, zaś sama ciąża musi przebiegać prawidłowo. Przed seansem masażu relaksacyjnego Warszawa warto skonsultować się dla pewności z lekarzem prowadzącym.

Dobór technik masażu

Doświadczeni masażyści potrafią wskazać szereg wypadków, gdy radzili danemu klientowi poddanie się innemu typowi masażu niż prosty masaż relaksacyjny Warszawa. Czasami bowiem okazuje się, że klient przychodzi do salonu nie tyle dla relaksu, ile dla znalezienia ulgi w dolegliwości.

Warto podkreślić: alternatywą dla masażu relaksacyjnego Warszawa bywa masaż leczniczy. Wykonuje się go zasadniczo bardzo podobnie, dobry masażysta nie okaże zatem zdziwienia prośbą o zmianę formy usługi. Masaż leczniczy będzie po prostu nastawiony bardziej na przyniesienie ulgi niż na relaks.

Spodziewane rezultaty

Niezależnie od techniki masującej, klient może się spodziewać znacznej poprawy swojej ogólnej kondycji już po pierwszym seansie. Jego ciało stanie się odprężone, serce zacznie bić bardziej miarowo, oddech się wyrówna, a mięśnie będą sprawniejsze i mniej napięte. Mózg wyprodukuje z kolei więcej dających poczucie szczęścia endorfin.

Trudno zatem zaprzeczyć, że korzyści z masażu są olbrzymie. Z tego też powodu salony zdrowia pękają w szwach. Ważne jedynie, aby poinformować masażystę o ewentualnych trudnościach zdrowotnych i dostosować typ masażu do naszych rzeczywistych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Leave a comment