Skip to content Skip to footer

Ceny zabiegów dentystycznych – które są warte większej zapłaty?

Stomatologia to jedna z dziedzin, która rozwija się w szybkim tempie. Obecnie gabinety dentystyczne nie przypominają tych sprzed dwóch czy jednej dekady – są miejscami, które zapewniają komfort, a leczenie odbywa się niemal bezboleśnie. Szeroka oferta nowoczesnych placówek bywa również elastyczna finansowo, jednak warto przed wizytą zapoznać się z cenami protez zębowych czy zabiegów takich jak piaskowanie oraz ich efektami. Szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku braku zębów – implant, protezy czy mostek na zęby cena jest ważna, jednak najważniejszy jest komfort i estetyka.

Piaskowanie zębów cena:

Piaskowanie daje widoczne efekty w przypadku zębów z widocznym osadem. Sam zabieg nie trwa zbyt długo i nie jest bolesny, chociaż osoby o nadwrażliwych zębach mogą odczuwać mały dyskomfort. Dzięki specjalnemu urządzeniu, płytka nazębna zostaje usunięta wraz z przebarwieniami wynikającymi ze spożywania ciemnych napojów takich jak kawa i palenia papierosów. Piaskowanie zębów cena nie jest zbyt wysoka, dlatego warto wykonywać ten zabieg raz w roku. Choć nie wybiela zębów, w przypadku mocnego osadu daje szybki efekt bielszych zębów i przeciwdziała poważniejszym schorzeniom, które mogą prowadzić do problemów z dziąsłami.

Protezy zębowe cennik:

W przypadku utraty zębów tańszymi alternatywami dla implantów są protezy zębowe oraz mostki, ich ceny nie są zbyt wygórowane. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ruchome protezy zębowe, które są najtańsze wymagają specjalistycznego dbania o nie. Należy zwracać szczególną uwagę na higienę oraz odpowiednie mocowanie za pomocą kleju do protez. Bywają również uciążliwe w przypadku jedzenia twardych pokarmów takich jak na przykład orzechy lub jabłka. Wciąż to jednak tania opcja, która gwarantuje komfort osobom, które straciły zęby.

Mostek na zęby cena:

Wiele osób decyduje się na zakup mostka na zęby, choć jest droższy. Często decydują się na niego osoby, które nie chcą przyklejać protez klejem – mostek jest łatwiejszy w utrzymywaniu higieny, nie wymaga stosowania specjalnych preparatów, przez co obniżają się koszty jego użytkowania. Protezy zębowe cennik, który jest bardziej atrakcyjny wymagają większego nakładu pracy oraz pieniędzy, zaś mostki są w zasadzie jednorazowym wydatkiem.

Leave a comment