Skip to content Skip to footer

Pyszne domowe lody – kilka pomysłów i inspiracji na niepowtarzalne smak i

Już od kilku sezonów w Polsce latem oraz wiosną szalenie popularne są tak zwane lody rzemieślnicze. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są przygotowywane tak jak za dawnych czasów, kiedy to do lodów nie dodawało się różnych sztucznych konserwantów. To zatem lody naturalne i zachwycające smakiem. Jednak dzięki pojawieniu się akcesoriów takich jak na przykład kubki na lody, czy pojemniczki na lody z patykami, tak naprawdę każdy w swoim domu może zrobić sobie pyszne lody rzemieślnicze.

Pyszne domowe lody rzemieślnicze

Akcesoria takie jak kubki do robienia lodów na patyku, czy kubki na lody, pozwalają w bardzo wygodny sposób zamrażać lody i uzyskiwać kształty rodem z prawdziwego sklepu czy lodziarni. Aby produkować swoje prawdziwe domowe lody, tak naprawdę nie jest nawet potrzebna maszynka do robienia lodów, wystarczy duża szklana miska oraz mikser. Można też skusić się na jeszcze prostsze przepisy na bazie owoców, dzięki czemu stworzy się pyszne mrożone sorbety. Kielichy na sorbety znajdą zatem zastosowanie w kuchni tych osób, które uwielbiają orzeźwiające i lekkie lody owocowe.

Orzeźwiające i lekkie lody owocowe

Kielichy na sorbety przydadzą się do zamrażania sorbetów z różnych owoców, przy czym w domowych warunkach najłatwiej jest zrobić sorbet z truskawek, malin i jagód, a także z arbuza. Poza tym można robić też sorbety na przykład porzeczkowe, wykorzystując do ich przygotowania zarówno owoce świeże, jak też dobrej jakości owoce mrożone. Sorbety są lekkie i nie tuczą tak jak lody na bazie śmietanki lub mleka. Żeby jednak nie były bardzo kwaśne, warto dodać do nich odrobinę cukru.

Domowe lody na bazie śmietany

W domu z powodzeniem można również zrobić domowe lody na bazie śmietany i jajek, przy czym trzeba trochę bardziej się do nich przyłożyć, szczególnie jeżeli nie ma się wspominanej wcześniej maszynki do robienia lodów. Wtedy bardzo przydatny będzie mikser, którym co jakiś czas trzeba będzie miksować dokładnie chłodzącą się już masę. Do przygotowania takich lodów lepiej sprawdzą się kubki na lody, chyba że w ostatniej chwili masę uda się przełożyć do kubków na lody z patykami. Domowe lody to naprawdę pyszny deser, którego przygotowanie daje bardzo dużo satysfakcji kulinarnej. Warto zatem od czasu do czasu pobawić się trochę w kuchni, czego efektem będzie deser, który będzie można podać nawet dzieciom. Warto jednak pamiętać o tym, że domowe lody na bazie jajek powinni spożywać raczej tylko dorośli.

Leave a comment