Skip to content Skip to footer

Psy myśliwskie na sprzedaż

Psy myśliwskie to szczególna rasa psów. Zalicza się do nich wiele psów, a ich cechą wyróżniającą jest fakt, że psy myśliwskie wybierają sobie jednego pana na całe życie i są mu wierne do końca.

Do rasy psów myśliwskich zaliczamy:

– legawce,
– płochacze,
– gończe,
– tropowce,
– posokowce.

Psy myśliwskie na sprzedaż

W sieci można znaleźć ogłoszenia o sprzedaży psów myśliwskich. Dlaczego ludzie chcą je posiadać? Psy myśliwskie były znane już w czasach starożytnych, ponieważ dobrze sprawdzały się w czasie polowań. Taki czworonóg posiadał możliwości pracy na górnym wietrze, nie przeganiał i nie płoszył zwierzyny, a kiedy ją zwietrzył – nie rzucał się, ale zamieniał w stójkę. Stójka to charakterystyczna poza dla tego typu psów i polega na tym, że zwierzę natychmiast przybiera jedną pozę i zamiera w niej z wyraźnie uniesioną nogą. Ciało psa jest wówczas mocno wyprężone, a głowa i nos wystawione w kierunku ofiary. Tylko wyżły posiadają stójkę jako cechę wrodzoną.

Psy myśliwskie ogłoszenia

W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń o sprzedaży lub oddaniu psów myśliwskich. Tego typu rasy psów można znaleźć też w schroniskach. Przed wyborem akurat tej rasy warto dobrze przemyśleć swój wybór, biorąc pod uwagę m.in. fakt czy będziemy mieli odpowiednią ilość czasu, by poświęcić ją dla swojego psa.

Psy myśliwskie ogłoszenia w sieci

Psy myśliwskie na sprzedaż cieszą się popularnością także wśród właścicieli, którzy wystawiają je na konkursach łowieckich. Wymaga to czasu, zaangażowania i jest pasją na całe życie psa. Psy myśliwskie na sprzedaż biorą też udział w wystawach psów rasowych i polowaniach.

„Oddam psa myśliwskiego” – o czym pamiętać wybierając tę rasę czworonoga?

Psy myśliwskie są wierne swojemu właścicielowi. Wymagają jednak uwagi i czasu. Ważny jest dla nich ruch i aktywność. Zamknięte będą się męczyć. Sprawdzając ogłoszenia typu „oddam psa myśliwskiego” warto mieć na uwadze, że rasa psów myśliwskich jest uważana za generalnie zdrową. Zdarza się, że u tego typu zwierząt pojawiają się alergie skórne, ale sama pielęgnacja na co dzień nie jest problemowa. Na ogół wystarczy cotygodniowe przeczesywanie włosa. Średnia długość życia psów tej rasy to od 10 do 15 lat.

Wybierając psa myśliwskiego można zdecydować się na zwierzę z rodowodem. Warto pamiętać o tym, że psy myśliwskie to rasa wyróżniająca się pasją łowiecką. Psy lubią pracę i szkolenia, są inteligentne, szybko się uczą, a na co dzień wymagają konsekwentnego szkolenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lowiec.com.pl/psy

Leave a comment