Skip to content Skip to footer

Sandomierskie atrakcje: co warto zobaczyć?

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast nad Wisłą, a pobyt na terenie tego miasta każdemu może dostarczyć wiele radości. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć? Oto kilka atrakcji, których osoby korzystające z tanich noclegów w Sandomierzu nie mogą pominąć.

Skarby sandomierskiej starówki

Z wizytą na królewskim zamku. Zamek Królewski w Sandomierzu to nie tylko ciekawa budowla, ale i siedziba placówki muzealnej, do której z pewnością warto zajrzeć. Na zwiedzających czeka tu wiele ciekawych dzieł sztuki oraz cennych eksponatów, dzięki którym można w przyjemny sposób poszerzyć swą wiedzę o mieście i jego historii.

Rynek i jego podziemia

Rynek, Kuszący renesansowym ratuszem i pięknymi kamienicami, jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki. Nie brak tu przytulnych hotelików, w których można znaleźć tanie noclegi w sandomierzu, nie brak też miejsc, które warto zwiedzić. To, co najciekawsze, kryje się pod płytą rynku. To podziemia, które można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika.

Skarby sztuki sakralnej

Piękno sandomierskiej katedry. Katedra w Sandomierzu jest jedną z tych atrakcji, których pominąć nie można. Jej potężna sylwetka już z daleka przyciąga uwagę, a jej wieża pięknie wyróżnia się w miejskiej panoramie. A wnętrze? Kryje ono wiele cennych dzieł sztuki oraz obrazów, które swą formą oraz tematyką mogą oczarować każdego.

Muzeum Diecezjalne

Kto znajdzie tanie noclegi w Sandomierzu, ten znajdzie więcej czasu na dokładne zapoznanie się z ekspozycją tej placówki muzealnej. W gotyckim Domu Jana Długosza zgromadzono wiele pięknych obrazów oraz rzeźb, dzięki którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat średniowiecza oraz dzieł sztuki kościelnej.

Okiem przyrodnika

Lessowe wąwozy. Z tanich noclegów w Sandomierzu bardzo chętnie korzystają też te osoby, które chcą nie tylko zapoznać się z zabytkami tego miasta, ale spędzić czas na obszarach wyjątkowo atrakcyjnych pod względem przyrodniczym. Bez wątpienia największą atrakcją w tej kategorii są wąwozy lessowe, w gronie których wyróżnia się Wąwóz Królowej Jadwigi. Spacer jego dnem każdemu może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, warto zatem odwiedzić to miejsce.

Góry Pieprzowe

W niewielkiej odległości od starówki czeka wyjątkowy rezerwat przyrody. To Góry Pieprzowe, popularnie nazywane Pieprzówkami. Kuszą one zarówno swą budową geologiczną, jak i ciekawą szatą roślinną, a piękne widoki na Stare Miasto oraz na dolinę Wisły są kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Leave a comment