Skip to content Skip to footer

Nauka profesjonalnego spadania

Wiele osób marzy o lataniu. W dobie rozwoju różnorodnych maszyn lotniczych jest to możliwe niemal dla każdego. Wystarczy mieć odpowiednie zasoby finansowe i zgłosić się do pobliskiego aeroklubu. Dużym zainteresowaniem poza lataniem cieszą się również skoki spadochronowe oraz szkolenia AFF uczące kursantów chętnych do odbywania takich skoków samodzielnie.

Szkolenia AFF-co jest ważne?

Przed podjęciem decyzji w kwestii szkolenia AFF należy przede wszystkim przejść odpowiednie badania. Badania lotniczo-lekarskie wykonywane są w specjalistycznych poradniach i są wymagane przez profesjonalne aerokluby podczas zapisów na kurs.

Kwestie zdrowia są traktowane bardzo poważnie, ponieważ już podczas docelowego skoku nie ma możliwości zareagowania na pewne nieprzewidziane okoliczności.

Zanim podejmiesz się szkolenia AFF spróbuj.

Dla osób, które nie są do końca przekonane czy szkolenia AFF są dobrym rozwiązaniem, warto się sprawdzić i spróbować skoku w bardziej kontrolowanych warunkach.

W tym celu warto wybrać się do tunelu aerodynamicznego. 2 minuty latania w takim tunelu są porównywalne z tradycyjnym skokiem spadochronowym i dają kandydatowi na skoczka rozeznanie czy to faktycznie jest to.

Dobre ośrodki szkoleniowe mają nawet w programie szkolenia AFF takie loty w tunelu, gdzie pod okiem instruktora można na bieżąco korygować postawę ciała, nauczyć się odpowiedniego oddychania i oswoić się z prędkością powietrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkolenia AFF

Szkolenia AFF są prowadzone głównie przez aerokluby. Wybierając odpowiedni kurs dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Przede wszystkim ważny jest program. Szkolenia AFF składają się standardowo z trzech etapów. Etap teoretyczny w postaci wykładów, ćwiczenia ,,na sucho,, oraz skoki. Niejmneij jednak różne ośrodki oferują zmienne ilości godzin wykładów czy ilości skoków wliczonych w cenę.

Warto więc porównać wszystkie parametry oferowanych szkoleń i wybrać najbardziej dopasowane do własnych potrzeb.

Szkolenia AFF tylko profesjonalne miejsca

Warto też sprawdzić przed zapisem na kurs instruktorów, którzy prowadzą zajęcia praktyczne. Im więcej zaliczonych samodzielnych skoków, tym większe doświadczenie danego instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Leave a comment