Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe nie tylko dla wybranych. Wypróbuj skok w tandemie!

Drogie szkolenie spadochronowe nie jest wymagane do tego, aby skoczyć ze spadochronem. Teraz wystarczy zapisanie się na skok tandemowy!

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Ze spadochronem można skakać nie tylko w pojedynkę. Dostępne są także skoki w dwójkę – to tak zwany tandem. Skoki tandemowe to kapitalna propozycja dla osób, które chciałyby doznać niesamowitych emocji towarzyszących lotom w przestworzach. Jednocześnie nie wymaga się wtedy posiadania specjalnego szkolenia, zaawansowanej kondycji oraz badań lekarskich.

W skoku spadochronowym w tandemie uczestniczą pasażer oraz pilot. Są oni połączeni ze sobą specjalną uprzężą tandemową, która gwarantuje maksimum bezpieczeństwa. Stosuje się także spadochrony tandemowe – ich konstrukcja również przekłada się na optymalne zabezpieczenie uczestników wydarzenia.

Jak wygląda skok w tandemie?

Spadochronowe skoki tandemowe odbywają się z samolotu, który wylatuje na wysokość 3 tysięcy albo 4 tysięcy metrów. Wysokość ma tutaj duże znaczenie, ponieważ ma ona wpływ na czas trwania swobodnego spadania.

Swobodnym spadaniem podczas skoków spadochronowych nazywa się lot bez otwartego spadochronu. To właśnie wtedy można odczuć maksymalną adrenalinę! W zależności od wysokości wyskoku swobodne spadanie trwa od 30 do 60 sekund. Potem uczestnicy lotu szybują na otwartej czaszy spadochronu aż do miękkiego lądowania na lądowisku.

Całe to unikatowe wydarzenie może być też nagrywane i fotografowane. Ośrodki oferują usługę tego typu za dodatkową opłatą. Warto ją wykupić, ponieważ to kapitalna pamiątka po tak wyjątkowym wyczynie.

Skoki tandemowe – jak zacząć?

Aktualnie skoki w tandemie organizowane są przez wiele ośrodków spadochroniarskich działających na terenie całego kraju, dlatego nie trzeba planować dalekiej podróży, aby spełnić swoje marzenie.

Rezerwację na swój skok tandemowy można wykonać całkowicie przez internet. Potem wystarczy tylko stawić się wyznaczonego dnia w ośrodku. Dokładne instrukcje dotyczące przygotowania się do skoku można znaleźć w e-mailu otrzymanym po wykonaniu rezerwacji.

Istnieje także możliwość zakupienia vouchera upominkowego, czyli skoków spadochronowych w tandemie jako podarunku. To unikatowa propozycja na różne ważne okazje!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment